אחרי תקרית הראש הכרות: פרק "משחקי הכס" ייערך מחדש

HBO הודיע כי התמונה שבה נראה ראש משופד הדומה לזה של נשיא ארה"ב לשעבר בוש תוסר מכל גרסאות הדי-וי-די החדשות ומהשידורים החוזרים

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

ערוץ הכבלים האמריקאי HBO הודיע כי יערוך מחדש פרק של הסדרה "משחקי הכס", ובו נראה ראש ערוף ומשופד הדומה לזה של הנשיא האמריקאי לשעבר ג'ורג' וו. בוש. התמונה תוסר מכל גרסאות הדי-וי-די החדשות של הסדרה וכן מכל השידורים החוזרים של הפרק.

ההחלטה התקבלה בעקבות דיווחים באתרי אינטרנט שונים כי בפרשנות המופיעה בדי-וי-די של העונה הראשונה של הסדרה המצליחה, נשמעים היוצרים דייוויד בניוף ודן ב' וייס מספרים כי אחד מהראשים הערופים הרבים המופיעים בסצינה דומה לזה של הנשיא לשעבר בוש. הם טענו כי לא מדובר בהצהרה פוליטית, אלא כיוון שהיו זקוקים לכמות גדולה של ראשים מוכנים, הם השתמשו בכל מה שהיה בנמצא.

"הנה הראש של בוש", אומר בניוף בשוויון נפש בדי-וי-די, במהלך הפרשנות לסצינה מתוך הפרק האחרון של העונה הראשונה. פרט להסרת התמונה בה מופיע הראש, גם התייחסות היוצרים לסצינה הזו תוסר מגרסת הדי-וי-די."נחרדנו עמוקות לראות זאת. זה לגמרי לא מקובל עלינו, אנחנו מוצאים שזה בטעם רע וחסר כבוד", נאמר בהודעה רשמית מטעם הערוץ. "אנחנו מגנים את המעשה מכל וכל ולכן עצרנו את המשלוחים של הדי-וי-די, והסרנו את התמונה מהשידורים הדיגיטליים".

בהודעה מטעם יוצרי הסדרה אמרו השניים כי הבחינו בדמיון לפרצופו של בוש רק לאחר שהסצינה צולמה. "אנחנו משתמשים בהרבה חלקי גוף - ובהם ראשים וידיים - מלאכותיים", אמרו היוצרים, "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להכין את כל אלה לבד, במיוחד בסצינות שבהן אנחנו זקוקים להרבה חלקים כאלה. אחרי שהסצינה כבר צולמה, מישהו הפנה את תשומת לבנו לכך שאחד הראשים מזכיר את זה של ג'ורג' בוש". היוצרים הביעו חרטה על ההתייחסות לראש במסגרת הפרשנות. "לא התכוונו לפגוע בכבודו של הנשיא לשעבר ואנחנו מתנצלים אם משהו שעשינו או אמרנו יצר רושם הפוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ