מציאות או בדיה?

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

במוצאי שבת תחזור למסך העונה השנייה של הדרמה "ילדי ראש הממשלה", המשודרת בערוץ הוט3. כמשתמע משמה, הסדרה, שכתבו שחר מגן ונעה רוטמן, וביים בעונה זו ניר ברגמן, עוסקת במאחורי הקלעים של המשפחה הראשונה, ובמאחורי הקלעים הפוליטיים בכלל. לאחר שבעונה הקודמת הפכו יחסיהם של שאול אגמון (רמי הויברגר), ראש הממשלה, ורעייתו דיתי (מיכאלה עשת) לבלתי נסבלים עד לאלימות, החליטו השניים להסדיר את המשך מגוריהם המשותפים בחוזה. למראית עין יוסיפו לתפקד כזוג, אולם בתום כהונתו של ראש הממשלה ייפרדו. פרק הפתיחה של העונה החדשה לא מבשר קרבה רבה ביניהם.

לתמונה הקודרת הזאת נכנס עמי (שי אביבי), חבר נעורים של שניהם, שמסתיר סוד ומסעיר את חייהם. אחרי שדהן (איתי תורג'מן), חברה לשעבר של בתם לבי (אלונה טל), מודיע על נישואיו הקרבים, היא מתחילה בקשר עם אלמן עדין, אב לשני ילדים (אבשלום פולק). לבי עדיין משמשת כציר חשוב בהתנהלותו הפוליטית של אביה ומחפה עליו בקלות לטובת דימוי ציבורי טוב יותר, וכאשר הוא אינו מצליח לתפקד.

מעל הדרמות המשפחתיות והאירועים הפוליטיים מרחפת כל העת התכסיסנות הפוליטית וההתנהלות התקשורתית שקורצת לאירועים מהמציאות. כך מנסה הדוברת הבלתי נלאית אלין (מרינה מקסימיליאן בלומין) להסתיר שערורייה על ידי יצירת "בעיה בריאותית" לאשת ראש הממשלה, וכך נבחרת המשפחה שאת בנה הפצוע יבקר ראש הממשלה המטושטש. בפרקים הבאים תחושת אי הנוחות והקריצה לדמויות ואירועים קיימים הופכת מטרידה אפילו יותר. כאשר בהמשך נצמדת הסדרה למהלכי עלילה ריאליסטיים יותר וקצביים יותר, גורם העניין לתחושה מציקה לצופה. עד כמה מדובר בבדיה מוחלטת? עד כמה זו המציאות לאשורה?

"ילדי ראש הממשלה", ערוץ הוט3, 21:30

זוכרים את נעמי שמר

רצועת הארכיון של ערוץ 1, המשודרת מחצות בכל לילה, תוקדש הלילה לציון שמונה שנים למותה של נעמי שמר. הרצועה תיפתח בתוכנית "במזל כוכב" שהוקלטה ב-1970 - עם שמר, הפזמונאית הצעירה, המספרת על קורות חייה. אחר כך תובא הופעה של שירי שמר, גם היא משנות ה-70. בהמשך ישודרו שני חלקי הסרט "אל בורות המים" שהובילו שמר ועמוס קינן, בבימויו של מוטי קירשנבאום. את ליל השידורים יחתום "שירים בצוותא" - תוכנית שהוקלטה ב-1977, בה שמר מארחת זמרים השרים משיריה.

ספיישל שמונה שנים למותה של נעמי שמר, ערוץ 1, מחצות

תגובות