הרשות השנייה דחתה מתן אישור לשיבוץ "האח הגדול"

ועדת הטלוויזיה של מועצת הרשות החליטה לקבל החלטה בעניין לאחר שיתקבלו תוצאות ועדות הבדיקה שהוקמו בעקבות פרשת הכדורים הפסיכיאטריים

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמילי גרינצווייג

ועדת הטלוויזיה של מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, החליטה לדחות את היום (חמישי) את אישור שיבוצה של התוכנית "האח הגדול", במהלך דיון בנושא לוח השידורים עבור החודשים יולי-דצמבר 2012 של זכייניות הטלוויזיה קשת, ערוץ 10 והטלוויזיה החינוכית.

הוועדה, בראשות יעקב שחם, החליטה כי תתקבל החלטה נפרדת בעניין התוכנית, לאחר שיתקבלו תוצאות ועדות הבדיקה השונות שהוקמו בעקבות פרשת הכדורים הפסיכיאטריים. אישור שאר התוכניות בלוח היום התקבל חודש אחר החלטת הוועדה לא לאשר לוח השידורים, ולדרוש את הגדלת ההוצאה הכספית לסוגה עילית בתחום סרטי התעודה.

הוועדה אישרה גם את לוח השידורים בערוץ 10 בכפוף לדיון נוסף שיתקיים בחודש אוגוסט, לאור מצבו של הערוץ. כמו כן הדגישה הוועדה על הערוץ להשלים את ההשקעה בסרטי קולנוע ישראלים ולהעביר השלמות בתחום התוכניות בנושאי פריפריה, מורשת ותרבות יהודית.

מימן: אסי עזר, הזוכה קותי סבג וארז טלצילום: אוליבייה פיטוסי

"נהגנו במקרה זה כבית הלל ולא כבית שמאי בהתחשב בנסיבות המיוחדות שהערוץ נמצא בהן", אמר שחם בהתייחס לאישור הלוח של ערוץ 10. "אני סבור כי נמשיך לדרוש מהערוץ להשלים את החוסרים הקיימים בלוח".

היום החלה בוועדה סדרת הדיונים בעניין שינוי ההגדרות של סוגי התוכניות בלוח המשדרים. זאת, לאחר שלפני כמה שבועות הגיעו נציגי איגודי היוצרים לדון עם ועדת הטלוויזיה בנושא. בהמשך צפויה הרשות לקיים הליך שימוע לזכיינים, ליוצרים ולמפיקים בנושא. כמו כן נשקלת אפשרות לערב גם אנשי אקדמיה ומחקר מתחום התקשורת בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ