מגיש סי-אן-אן אנדרסון קופר יצא מהארון

בתשובה לשאלה של כתב בנושא ענה המגיש של התוכנית "360 עם אנדרסון קופר": "אני הומו, ואני לא יכול להיות יותר מאושר וגאה בעצמי בשל כך"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

אנדרסון קופר, כתב ואחד המגישים הבכירים ברשת סי-אן-אן, יצא היום (שני) מהארון. "אני הומו, תמיד הייתי, תמיד אהיה, ואני לא יכול להיות יותר מאושר וגאה בעצמי בשל כך", אמר קופר. את דבריו ניסח באי-מייל לכתב של האתר "הדיילי ביסט", אנדרו סאליוון, ששאל אותו על הנושא. בסוף דבריו גם ביקש קופר מסאליוון לשתף את שכתב עם הקוראים.

קופר הוא עיתונאי, סופר ומגיש תוכנית "360 עם אנדרסון קופר", המועברת בשידור חי מניו יורק. במשך השנים שימש ככתב שטח של רשת החדשות ונחשב לאחד מחלוצי סגנון ה"אימו-ג'ורנליזם" (עיתונות רגשית).

קופר מעולם לא דיבר על נטייתו המינית, גם לא בספר זכרונות שכתב. למרות התעקשותו לשמור על חייו האישיים בסוד, בגיליון חודש מאי 2007 של "אאוט", דירגו אותו העורכים במקום השני, אחרי דייוויד גפן, ברשימת "ההומואים והלסביות החזקים ביותר באמריקה".

באימייל לידידו סאליוון, כתב קופר היום: "אף על פי שהעבודה שלי ממקמת אותי בעין הציבור, ניסיתי לשמור על רמה מסוימת של פרטיות בחיי. בחלקן סיבותי היו פשוט אישיות. אני חושב שרוב האנשים רוצים לשמור על פרטיות.

"אבל גם רציתי לשמור על פרטיות מסיבות מקצועיות. מאחר שהתחלתי את עבודתי ככתב באיזורי מלחמה לפני 20 שנה, הגעתי למקומות מאוד מסוכנים. כדי להבטיח את ביטחוני שלי ושל אלה שסבבו אותי, ניסיתי להיטמע עד כמה שאפשר בסביבה, ולהקפיד לספר את סיפוריהם של אחרים ולא את זה שלי.

אנדרסון קופר. "הבנתי ששתיקתי הממושכת מעבירה רושם מוטעה שאני מנסה להחביא משהו"צילום: טוד ויליאמסון, אי-פי

"מאז ומתמיד חשבתי שדעותיו הפוליטיות של כתב, דתו, ומי הוא אוהב, הם לא עניין של הציבור. חייו האישיים של עיתונאי הוגן, המקפיד על כנות בעבודתו, לא חשובים. דבקתי בעקרונות האלה במשך כל הקריירה שלי, גם כאשר נשאלתי ישירות אם אני הומו – דבר שקרה לעתים קרובות. לא התייחסתי לנטייתי המינית בספר הזיכרונות שלי שאותו כתבתי לפני כמה שנים משום שהוא עסק במלחמה, אסונות, אובדן והישרדות. לא התכוונתי לכתוב על פנים אחרים של חיי.

"אך באחרונה התחלתי להבין ששתיקתי הממושכת על היבטים מסוימים בחיי מעבירה רושם מוטעה שלפיו אני מנסה להחביא משהו – משהו שגורם לי לאי נוחות, שאני מתבייש בו או אפילו מפחד. זה מצער משום שזה פשוט לא נכון.

"עוד אני מבין שאף שכחברה אנחנו מתקדמים לקראת הכללה ושוויון של כל מיני אנשים בחברה, ההיסטוריה מתקדמת רק בזכות אנשים החושפים את עצמם, והופכים את עצמם לנראים. יש הרבה יותר מדי מקרים של בריונות כלפי צעירים, ואפליה ואלימות נגד אנשים בכל הגילאים, שמקורה נטייתם המינית של אלה, ואני חושב שלכן יש ערך בלספר מי אני. העובדה היא שאני הומו, תמיד הייתי, תמיד אהיה, ואני לא יכול להיות יותר מאושר וגאה בעצמי בשל כך".

לקראת סוף המכתב, כאשר הוא מוותר, כדבריו, על "המגן שלו כעיתונאי", סיכם קופר כי הוא "אוהב ונאהב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ