הרגע הטלוויזיוני הזכור ביותר בארה"ב: פיגועי ה-11 בספטמבר

בין האירועים שדורגו בסקר בקרב הצופים האמריקאיים: הוריקן קתרינה ב-2005, פסק הדין של או-ג'יי סימפסון ופיצוץ מעבורת החלל צ'לנג'ר

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

מתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר היא הרגע הטלוויזיוני הזכור ביותר אצל צופי הטלוויזיה האמריקאים ב-50 השנים האחרונות – כך עולה מסקר שפורסם היום (רביעי). הסקר, שערכו סוני אלקטרוניקס וחברת המחקרים של נילסן, דירג את רגעי הטלוויזיה על פי השפעתם על הצופים. המשתתפים לא רק נשאלו אם הם זוכרים שצפו בהם, אלא גם היכן צפו בהם ועם מי שוחחו עליהם.

הרגע הטלוויזיוני של מתקפת הטרור השפיע על המשתתפים בסקר פי שניים מאשר זה שדורג במקום השני –­ הוריקן קתרינה ב‑2005. האירוע היחיד שמתקרב אל מתקפת הטרור מבחינת ההשפעה על המשתתפים הוא רצח הנשיא ג'ון קנדי ב‑1963 - וגם הוא רק בקרב בני 55 ומעלה, שחוו אותו בזמן אמת.

אירועי הטלוויזיה הגדולים האחרים הם, בסדר יורד: פסק הדין במשפט הרצח של או-ג'יי סימפסון (1995), פיצוץ מעבורת החלל צ'לנג'ר (1986) ומותו של אוסמה בן לאדן אשתקד.

המטרה של חברת סוני הייתה לגלות מה מעורר את עניין הצרכנים ומשפיע על התנהגותם. סגן נשיא החברה, בריאן זיגל, אמר כי מצאו ש"הטלוויזיה היא באמת הסבתא של כל המכשירים החברתיים".

זיגל אמר כי ציפה שאירועי בידור כמו הפרק האחרון של מ.א.ש (במקום ה‑42), הופעתם של הביטלס בתוכניתו של אד סאליבן (במקום ה‑43) והפרק "מי ירה בג'יי-אר?" של דאלס (במקום ה‑44) יגיעו למקומות גבוהים יותר. במקום זאת התגלה כי סיקור של אירועי חדשות הוא שהשפיע באופן המשמעותי יותר על חיי הצופים.

עוד נתון מפתיע נרשם בגזרת הסופרבול, האירוע הטלוויזיוני הזוכה למספר הצופים הגדול ביותר מדי שנה. המשחק השנה אף קבע שיא של כל הזמנים, עם 111 מיליון צופים, אבל הסופרבול הזכור ביותר אירע  דווקא ב‑2004 ודורג במקום ה-26. עם זאת, לא היה לו כל קשר לפוטבול: במהלך הופעה של ג'נט ג'קסון שנערכה במסגרת האירוע היא חשפה את חזה.

הגיל גם משפיע רבות. רצח קנדי היה האירוע השני המשפיע ביותר בין גילאי 55 ומעלה, בעוד שבקרב גילאי 18‑34 היה מותו של אוסמה בן לאדן. צעירים גם דירגו את נאום ליל הבחירה של ברק אובמה ב‑2008 במקום השלישי, בעוד שאצל הצופים המבוגרים יותר אירוע זה הגיע רק למקום ה‑24.

20 הרגעים הטלוויזיונים הזכורים ביותר בארה"ב ב-50 השנים האחרונות:

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ