עשרה דברים לראות בסוף השבוע

רותה קופפר
רותה קופפר

1. "אחוזת דאונטון". ערוץ 1, הערב, 21:30. השבוע עלתה העונה השלישית של סדרה תקופתית זו, המועמדת לפרס הדרמה הטובה בטקס האמי, שיתקיים ביום ראשון. בשידור חוזר זה של העונה הראשונה, על אחוזה של משרתים ואדונים בתחילת המאה העשרים, תומאס ואוב ראיין מנסים להפליל את בייטס בגנבה, ואילו מרי ומתיו שוב נכשלים בניסיונות הקרבה שלהם.

2. "קליגולה: 1,400 ימים של טרור". ערוץ ההיסטוריה, הערב, 22:00. עוד יותר רחוק אל תוך ההיסטוריה, 41 עד 37 לפנה"ס, הקיסר הרומי המושחת והאכזר שולט ברומא ביד חזקה ומאיימת.

3. "פליטת יופי". יס דוקו, הערב, 22:00. 28 מבני המשפחה של במאית סרט תעודה זה, קלאודיה ליסבואה הברזילאית, עברו ניתוחים פלסטיים אצל אחיה סרג'יו. היא היחידה שלא הסכימה לקבל זריקות בוטוקס, ניתוחי אף, מתיחות פנים, תיקוני עיניים. כדי להימלט מהלחץ המשפחתי ברחה לפני כעשר שנים לשוודיה, רחוק מהאובססיה של המשפחה הברזיאלית. כעת היא חוזרת למולדתה לחדור קצת מתחת לעור.

4. "השעה". הוט 3, הערב, 22:45. בפרק הערב בסדרת הריגול היפהפיה על אנגליה בסוף שנות החמישים, פרד הולך לדבר עם אשתו אך מרגיש שעוקבים אחריו, ובל מחפה עליו כשבאים לחקור את מותו של קיש.

5. "מרוששות". הוט קומדי סנטרל, הערב, 22:30. שידור חוזר של קומדיה מצליחה זו ובו קרוליין מנסה לשכנע את מקס שהן צריכות להיות ביחסי ידידות עם שכניהן לבניין.

6. "המפענחת: פשעים חמורים". יס אקשן, הערב, 22:00. אחרי שבשבוע שעבר חקרה קפטן ריידור, אולי הגיבורה הממושקפת היחידה על המסך, את המאפיה הישראלית (על כל הסטריאוטיפים המצחיקים הכרוכים בכך), הערב חטיפה שנהפכת לקטלנית שולחת את הצוות לשיתוף פעולה עם התובעת המחוזית.

7. "אקס פקטור". הוט 3, שישי, 18:00. העונה החדשה של תוכנית הכישרונות של סיימון קאוול עלתה בשבוע שעבר והפעם שולחן השופטים כולל את כוכבת הפופ בריטני ספירס.

8. "מעמד סיני". סי-אן-אן (אפיק 102 ב"יס"), שישי, 18:30. סרט תיעודי העוסק בסחר בבני אדם שנקלעו לאזור סיני כפליטים ממדינות אפריקה, בעיקר סודן, אתיופיה ואריתריאה, בדרכם במסע מסוכן לישראל, עוד בטרם נתקלים בגדר.

9. "אדונים ומשרתים". ערוץ 1, שישי, 22:10. מיני סדרה בריטית המשודרת שוב, 40 שנה לאחר שהסדרה המקורית שודרה, אך שש שנים לאחר סוף התרחשויותיה הבדיוניות. הפעם מגיעים לבית ברחוב איטון פלייס מספר 165, משפחתו של הדיפלומט סר האלאם ואשתו הליידי אגנס.

10. "שוות בקליבלנד". יס קומדי, שבת, 18:40. שני פרקים ברצף מהעונה החדשה והשלישית של סדרה זו על שלוש נשים שבדרך מלוס אנג'לס נתקעו בקליבלנד יחד עם עוזרת הבית שלהן (בטי וייט). בפתיחת העונה אלקה מחליטה עם מי תתחתן לאחר שבעלה שהיה בחזקת מת הופיע בבית המשפט בסוף העונה השנייה.

תגיות:

תגובות