רותה קופפר
לוס אנג'לס

הזכייה של "הומלנד" מצטרפת לעוד זכיות של יצירות פוליטיות בטקס פרסי האמי שהיה הלילה. אחד מיוצרי הסדרה, הווארד גורדון, אמר בביקורו בישראל שהיא מגיבה למלחמות של ארצות הברית באפגניסטאן ובעיראק (בניגוד לסדרה הקודמת שלו ושל אלכס גנזה "24", שלהגדרתו היתה סדרה שהגיבה לפיגועים במגדלי התאומים ובפנטגון).

לא רק ש"הומלנד" עוסקת בנושאים אקטואליים טעונים של טרור, מוסלמים וארצות הברית, אלא שהנשיא האמריקאי ברק אובמה אמר שהוא מקפיד לצפות בה. איך זה להשתתף בסדרה שידוע כי הנשיא אינו מחמיץ פרק שלה, נשאלה קלייר דיינס הכוכבת. "בכלל לא מלחיץ", היא השיבה וצחקה.

ג'ולי בואן מקבלת את פרס שחקנית המשנה

"זאת תקופה מדהימה בפוליטיקה", אמרה לעיתונאים ג'וליה לואי דרייפוס (עוד חביבת אקדמיה, שזכתה כבר על הסדרות שלה "סיינפלד" ו"כריסטין החדשה" בעבר וכעת על "ויפ"). "היא מרכזית מאוד בחיים שלנו כעת, ויש הרבה מאוד חומרים טובים לשימוש ­ולא רק לפארודיה. אבל יש גם כמה דברים קטנים שאפשר לעשות מהם מטעמים ממש בכל יום ויום", אמרה לאחר שזכתה בפרס השחקנית הקומית על תפקידה כסגנית הנשיא האמריקאי.

ג'וליאן מור, שגילמה בסרט הטלוויזיה "חוקי המשחק" את מי שהיתה מועמדת לסגנית נשיא ארצות הברית, שרה פיילין, היתה פחות דיפלומטית. כאשר באה למסיבת העיתונאים (כשחקניות אחרות, בשמלה צהובה בוהקת), סיפרה כי העובדה שפיילין בזה לתפקיד שגילמה רק מחזקת אותה. "חוקי המשחק" המצוין זכה בעוד שלושה פרסים חשובים, כולל הפרס המוביל בקטגוריה שלו ­ פרס המיני-סדרה או הסרט הטוב.

ג'וליה לואי דרייפוס. מטעמים מפוליטיקה

ועוד נשים בפוליטיקה ­ ג'ולי בואן (במקרה גם היא בשמלה צהובה באותו ערב), שזכתה בפרס שחקנית המשנה בקומדיה על תפקידה ב"משפחה מודרנית", אמרה שיש משמעות לכך שגם מישל אובמה וגם אן רומני, אשתו של המועמד הרפובליקאי לנשיאות, אמרו שסדרה זו אהובה עליהן. ובעוד קהל העיתונאים מנסה לברר מה בדיוק זה אומר, קיבלה הקומדיה הזאת עוד פרס, על בימוי.

במסיבת העיתונאים נשאל סטיב לוויטן, שיצר יחד עם כריס לויד את הקומדיה המצליחה, אם אפשר לזקוף את ריבוי הסדרות שבמרכזן דמויות של הומואים לזכות הסדרה שלו, שבה שלוש משפחות שאחת מהן היא של זוג הומואים המגדלים יחד ילדה, ואם הוא תומך בלגליזציה של נישואים בין בני אותו מין. הוא נזהר מליפול למהמורות של התקשורת, אמר, אך הביע תקווה כי מי שייבחר יבין שזאת זכות בסיסית של כל אדם.

ג'וליאן מור. מרוצה מהבוז של שרה פיילין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ