אבי ניר: מקווה לשיתוף פעולה עם האמריקאים בסדרות נוספות

מנכ"ל קשת, מפיקת "חטופים" שעליה מבוססת "הומלנד", גאה במיוחד שהסדרה גברה על "מד מן", "שובר שורות" ו"אחוזת דאונטון"

לוס אנג'לס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוס אנג'לס

כשדמיאן לואיס זכה בפרס השחקן הטוב בסדרת דרמה בטקס האמי ה‑64 הבין מנכ"ל קשת, אבי ניר, כי הסיכויים של הסדרה כולה לזכות גבוהים. "לפני כמה חודשים התחושה היתה שלא נזכה", הוא אומר על הסדרה של ערוץ שואוטיים האמריקאי, שבעצם נולדה במסדרונות קשת כ"חטופים", ושנמכרה עוד לפני שודרה בישראל. "כשהגענו לארצות הברית לקראת הטקס, חששנו להודות בפה מלא זה לפני זה שהבנו כי יש אהדה גדולה מאוד לסדרה. העוצמה שהאמריקאים מגיבים אליה היא אדירה, יותר משמגיבים לסדרת טלוויזיה. ואז הבנו שאנחנו מועמדים רציניים. בטקס עצמו, כשדמיאן לואיס זכה, התחלתי ממש לקוות, כי הבנתי שזה לא מקרי, זה אומר משהו על האהדה הכללית. אם הוא לוקח במקום בריאן קרנסטון, יש כאן אפקט מצטבר.

"בשנה וחצי האחרונות אני נמצא די הרבה בארצות הברית", ממשיך ניר, "ונוצרו בינינו לבין אנשים בתעשייה פה קשרי עבודה טובים מאוד. הם מתרשמים מהכתיבה הישראלית, מהיצירה הישראלית. זה לא משהו חד פעמי כמו בטקס האוסקר. אני מקווה שיהיו עוד סדרות.

מנכ"ל קשת, אבי ניר. אחרי פסילה דומה בשידורי רשת

אז עוד נראה את ג'וליה לואי דרייפוס זוכה בפרס על הגרסה האמריקאית לסדרה הישראלית החדשה "יום האם"?

"עוד מוקדם לומר, אני מאוד זהיר. מה שקרה לטלוויזיה בשנים האחרונות הוא מדהים. היא לקחה אלמנטים מהקולנוע ומהספרות ומשכה אליה אנשים הכי טובים. להיות בתחרות מול 'מד מן', 'שובר שורות' ­ אני חושב שבהחלט יש לנו סיבה לשמוח".

על מי אתה הכי גאה שגברתם?

"שתי אלה, וגם ש'הומלנד' ניצחה את 'אחוזת דאונטון' הבריטית. 'ניו יורק טיימס' סימן אותה ביום שישי כפייבוריטית לניצחון. צריך להבין שמה שקרה בטקס הוא חלק מפעולה של כמה שנים שנעשית בקשת בפרט ובישראל בכלל. אני מקווה שיהיה לזה המשך ותמיכה. כי הזכייה הזאת באה על רקע משבר קשה מאוד בטלוויזיה הישראלית. קיים כאן פרדוקס בין היכולת היצירתית לבין היכולת הכלכלית שלה. אני מקווה שהסדרה הזאת תחולל שינוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ