ביקורת טלוויזיה |

בלדה לעוזב קיבוץ

"אולפן שישי", ערוץ 2, שישי, 20:00

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

מאז עזב יאיר לפיד את הטלוויזיה ועבר לפוליטיקה, הוא אוהב לחזור על המנטרה שהוא הקריב "חיים מאוד נוחים" כדי לשרת את עם ישראל. לא קל לוותר על חיים נוחים. לפיד אולי קיבל את ההחלטה, אבל בפועל הוא מתקשה להשתחרר. לראייה, את הראיונות המאז'וריים שלו, נותן לפיד רק לכלי תקשורת שנוחים לו - אלה שבהם הוא עובד או עבד עד לאחרונה בתפקיד מגה-סטאר. אחרי הראיון המפנק ב"ידיעות אחרונות" והשיחה הסלונית עם יונית לוי, הגיע לפיד ל"אולפן שישי" כדי לענות על שאלותיהם של אלה שעד לא מזמן עבדו לצדו, תחתיו או החליפו אותו. לזכותם ייאמר שנוח זה לא היה. לגנותם ייאמר שזה היה ראיון חסר ערך ולא נעים לצפייה.

הראיון היה חסר ערך קודם כל משום שלא היתה שום הצדקה לקיומו. התירוץ הרשמי היה פתיחת עונת הבחירות אבל מנהיג "יש עתיד" לא בא לאולפן עם בשורה חדשה, לא סיפק כותרת ולא אמר דברים שלא שמענו ממנו בעבר. זו לא אשמתו - הזמינו אותו והוא בא. מבחינתו, הוא חזר על דברים שהוא מאמין בהם. יתרה מזאת, לפיד ניסח את הטיעונים שלו ברהיטות, עם הרבה תושיה פוליטית וקור רוח של מתעמת במירוץ לנשיאות. הבעיה היא שלא היה שם איש שיקשיב לו. דני קושמרו הכה בו שוב ושוב והתעקש לשאול עוד ועוד שאלות - לאו דווקא נבונות - מבלי להקשיב בסבלנות לתשובות. לקושמרו גם לא היתה הפריבילגיה להאזין לבן שיחו משום שחברי הפאנל קפצו לשיחה בכל רגע עם שאלות משלהם, אנקדוטות, דאחקות ואג'נדות פרטיות. בלטה במיוחד רינה מצליח שלא שתקה ודאגה שלפיד וקושמרו לא יוכלו לדבר. היה ברור שחברי הפאנל מעוניינים להשמיע יותר מאשר לשמוע ולפיד הפך לקישוט יקר ומיותר באולפן. כל האירוע הזה נראה כמו אסיפת קיבוץ סוערת שדנה באחד החברים שעזב את המשק. במקרה, החבר נכח בחדר ושמע מה שיש להם להגיד עליו. בשלב מסוים ישב לפיד - מחויך כמי שבא לבקר במקום עבודתו הקודם וקולט שבהיעדרו הברדק חוגג - וניסה לברר למי מחברי הפאנל הוא אמור לענות.

אפשר להעביר ביקורת על האנדרלמוסיה שהשתלטה על אולפן שישי אבל לפחות קרה שם משהו. ערוץ 10, כהרגלו מזה זמן, קיים הדממת שישי. מי שצפה בערוץ הרפאים יכול היה לראות שיח קוצני מתגלגל בין מבזק החדשות של 20:00 ללקט של גיא פינס ושידור חוזר של "כאן גרים בכיף". ודווקא בערוץ הראשון, כמו תמיד, היו שידורים חוזרים כיפיים מאוחר בלילה. הפעם שיבצו שם את "סוגרים שבוע" מ-1995 עם המנחה הצעיר יאיר לפיד. הזחיחות שלו עוד הוסוותה אז בשכבה דקה ויוצאת-ידי-חובה של הצטנעות. אלה היו ימים.

מתוך "אולפן שישי". ראיון חסר ערך

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ