איך עובדים עם שחקנים בני 15 על סצינות של סמים וסקס

ולמה במאית "אופוריה" דפנה לוין הציעה להתפשט על הסט? על העבודה על הסדרה שרוב שחקניה הם צעירים אנונימיים

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

חוץ מרוני דלומי, כמעט כל שחקני "אופוריה" הם צעירים ואנונימיים. חדי עין יבחינו אולי שדקל עדין (המגלם את קינו) השתתף בכמה הפקות בעבר (למשל "פרשת השבוע" והסרט "אביבה אהובתי") וכך גם מאור שוויצר (שמגלם את אושר והשתתף ב"חצויה", סדרה לבני נוער); אבל איש מהם אינו פנים מוכרות באמת.

גילן של הדמויות, הנע בין 13 ל- 19, אינו שונה בהרבה מגילם של השחקנים בעת צילומי הסדרה. כמה מהם היו קטינים: למשל אוריאל גטה המגלם את תומריקו, שהיה בן 15, ודולב מסיקה, צהובון בסדרה, שהיה בן 17. גם יתר השחקנים, שהיו בני יותר מ 18, נדרשו לחשיפה רבה, אם בסצינות מין ואם בכאלה המדגימות שימוש בסמים.

עניין זה יזמן בוודאי השוואות לליהוק ובכלל ל"סקינס" הבריטית, שגם כך הסדרה הישראלית מזכירה אותה במידת מה ברוחה ובקיצוניותה. הוא אילץ את יוצרי "אופוריה" להתנהלות מיוחדת בשלבי הליהוק והעבודה.

מתוך :אופוריה"

"אני לא אוהבת להסתובב במצפון לא נקי. לא רציתי לשכנע אף אחד, והיה לי חשוב שמי שעושה את זה, יעשה את זה בראש צלול", מספרת הבמאית דפנה לוין. "הלכתי למשל להורים הדתיים של אוריאל ואמרתי להם שאין דיבר שלא עוברים עליו בסדרה. כל עשרת הדיברות. ברמה הפרקטית ידענו שהוא לא ייחשף באמת לדברים מסוכנים פיסית, אבל ההקשר הוא מזעזע".

תומריקו אינו הדמות היחידה שעוברת מהלכים קיצוניים. דמותה של נוי, נערה שמנה ורעבה למגע, היא אתגר לכל שחקנית, בוודאי לעמית ארז, אז בת 19. לוין מספרת כי התעקשה שהתסריט שיגיע לידי השחקנים והוריהם לא יעודן או ירוכך: "אם התיאור לא נעים ¬ התיאור לא נעים. אם כתוב 'שמנה' לא נהפוך את זה ל'מלאה וחיננית'.

"התפקיד שלה היה הכי קשה. בפגישה שעשינו עם ההורים שלה ואתה אמרתי שאני לא רוצה לשכנע אותה, להגיע למצב שאני אצטרך להפעיל עליה מניפולציות על הסט. היא היתה צריכה להגיד שהיא רוצה להיות שחקנית, לא כוכבת, כי התפקיד שלה קשה".

העבודה היתה שונה מכיוון שהם צעירים כל כך?

לשם: "דפנה אמרה להם ביום הראשון, 'אני מוכנה להתפשט על הסט אם זה יעזור'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ