הוכרזו המועמדים לפרס גלובוס הזהב

המוביל במועמדויות בתחום הטלוויזיה הוא הסרט "חוקי המשחק", ואילו בתחום הקולנוע ניצב בראש הסרט "לינקולן" של סטיבן ספילברג

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

הוכרזו המועמדים לפרסי גלובוס הזהב שיחולקו בטקס ה-70 במספר של תא הכתבים הזרים בהוליווד ב-13 בינואר. בטקס זה, המקדים את טקס האוסקר ובא אחרי טקס האמי, מחלקים פרסים בתחום הקולנוע והטלוויזיה.

המוביל במועמדויות בתחום הטלוויזיה הוא סרט הטלוויזיה "חוקי המשחק", עם חמש מועמדויות לפרס. אחריו נמצאת הסדרה "הומלנד", הזוכה הגדולה של טקס האמי עם ארבע מועמדויות לפרס. אחריה הסדרה הבריטית "אחוזת דאונטון" עם שלוש, "משפחה מודרנית" גם היא עם שלוש מועמדויות. סרט הטלוויזיה "הנערה של היצ'קוק" מועמד גם הוא לשלושה פרסים. ואילו הסדרות "רוק 30" ו"שובר שורות", ששתיהן יבואו לסיומן השנה, מועמדות כל אחת לשני פרסים.

"שובר שורות" מועמדת לפרס הדרמה הטובה בטלוויזיה יחד עם "אימפריית הפשע", "אחוזת דאונטון", "הומלנד" ו"חדר החדשות". בתחום הקומדיה מועמדות "המפץ הגדול", "אפיזודס", "בנות", "משפחה מודרנית" ו"סמאש".

בטקס זה נהוג לחלק גם את הסרטים לדרמות ולקומדיות. הסרטים המובילים במועמדויות לפרסים הם "לינקולן" של ספילברג עם 7 מועמדויות, ואחריו "ארגו" של בן אפלק עם חמש מועמדויות, ו"ג'נגו ללא מעצורים" של טרנטינו גם הוא עם חמש מועמדויות.

בקטגוריית סרט הדרמה הטוב מועמדים גם "חיי פיי", "לינקולן"" ו""כוננות עם שחר. בתחום הקומדיה מועמדים הסרטים "עלובי החיים", "ממלכת אור הירח", "לדוג סלמון בתימן", "אופטימיות היא שם המשחק" ו"מלון מריגולד האקזוטי".

את הטקס ינחו השנה טינה פיי ("רוק 30") ואיימי פולר ("מחלקת גנים ונוף").

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ