גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

נחתם הסדר הזכויות על ארכיון ערוץ 8 בין חברת ההפקה "נגה", שהפעילה אותו עד כה, לחברת "סלוצקי אפיקי תקשורת", שתפיק אותו מהשבוע הבא. אחרי משא ומתן ממושך הוסדרו זכויות השידור לתכנים שנצברו ב-20 שנות שידורי הערוץ. החילוף בין החברות המפיקות יתבצע בשבוע הבא, ולצד הזכויות על הארכיון, נחתם הסדר בנוגע לפרויקטים המצויים בעבודה.

רינת קליין, מנהלת הערוץ, הציגה במסיבת עיתונאים את לוח השידורים ואת האסטרטגיה החדשה לשידור התכנים המקוריים. בניגוד לנהוג, שידור סדרה כפרק בשבוע, תשודר בערוץ רצועה מקורית, דוברת עברית, מדי יום. סדרות ישודרו ברצף יום יום ב-22:00. כמו כן ישודרו כל התכנים הללו בשירות וי-או-די חינם.

מתוך "לוד - בין ייאוש לתקווה" שתשודר בערוץצילום: עודד קירמה

כך למשל תשודר מהשבוע הבא, בכל יום, הסדרה "לוד - בין ייאוש לתקווה" העוקבת אחר העיר (יוצריה הם איל בלחסן ואורי רוזנווקס). בחודשים הקרובים תשודר גם סדרה על ישעיהו ליבוביץ, שיצרו קליין ורוזנווקס, סדרה של רון כחלילי על תולדות השמאל בישראל וסדרה העוקבת אחרי חמש משפחות ישראליות, שיצרו האחים תומר וברק הימן.

בתחום סדרות הרכש ישודרו "ההיסטוריה הסודית של ארה"ב" שיצר אוליבר סטון, הסרטים "טבלואיד" של ארול מוריס ו"מארלי" של קווין מקדונלד. "נשים זרקור אקטואלי, הן מבחינה חברתית והן כלכלית, שיתעד את ההתרחשויות בארץ המשפיעות על כולנו", אמרה קליין. "הקו המנחה שלנו בבחירת הפקות מקור, הוא מציאת תכנים מצוינים, המחברים בין נושא חשוב לסיפור אנושי".

מתוך "ההיסטוריה הסודית של ארה"ב" שתשודר בערוץצילום: אוליבר פ' אטקינס

גם לוח השידורים החדש של יס דוקו יחל בשבוע הבא. יש בו אנתולוגיה של סרטים על משפחה. הבולט שבהם הוא "שקרים בארון" על צעיר שמגשים את חלומו ועובר ניתוח לשינוי מין בלי שמשפחתו תדע על כך. את התהליך הוא מתעד לצד הבמאית שירלי ברקוביץ. סרטים נוספים הם "אמא, אבא, התאסלמתי" ו"אנה אהובתי" על צעיר חולה אנורקסיה.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ