מת השחקן ג'ק קלוגמן

שחקן הטלוויזיה האמריקאי האהוב, ג'ק קלוגמן, מי שגילם במשך שנים את הפתולוג בסדרה "קווינסי" ואת כתב הספורט המבולגן בסדרת הטלוויזיה "הזוג המוזר", מת אתמול בהיותו בן 90

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

"היו לו חיים נהדרים והוא נהנה מכל רגע ורגע בהם", אמר בנו אדם קלוגמן, "והוא היה שמח אילו אחרים היו מרגישים כמוהו". סיבת מותו של קלוגמן אינה ידועה. הבן הסביר כי בשנים האחרונות קלוגמן פשוט הלך והתעייף. בשנות הש‑80 חלה קלוגמן במחלת הסרטן, אך הצליח ללמד את עצמו להתגבר על המכשול ­ לדבר ולעבוד במשחק.

קלוגמן זכור גם כשחקן קומי וגם כדרמטי, ובעיקר כשחקן טלוויזיה; הוא החל כשחקן על הבמה והשתתף גם בקולנוע, בסרט "12 מושבעים", למשל. ב"זוג המוזר" גילם בין השנים 1970‑1975 את כתב הספורט הגרוש והמבולגן והמשוחרר אוסקר מדיסון, שהציק בהרגליו תדיר לשותפו לדירה פליקס (טוני רנדל), צלם מסודר באופן אובססיבי, שהיה שותפו לדירה בסדרה המצליחה של שנות השבעים, שהתבססה על מחזה של ניל סיימון.

ב"קווינסי", אולי אם סדרות הפתולוגים, ששודרה בין השנים 1976 ו‑1983, גילם רופא שחוקר מקרי מוות, המתעמת עם הבוס שלו, ובכל פרק חושף רצח במקום שאחרים חשבו כי מדובר במוות מסיבות טבעיות, ופותר כך תעלומה. קשה לדמיין את זה בעולם טלוויזיוני שכמעט נשלט על ידי סדרות כמו "סי-אס-איי", אך בימים ההם חשבו שסדרה על פתולוג לא תצליח. "'אתם אומרים'", סיפר בראיון "'שקווינסי הוא שני גיבורים באחד ­ גם רופא וגם שוטר. לפתולוג יש כוח. הוא יכול לומר למפכ'ל המשטרה לחקור רצח. ראיתי בתפקיד הזדמנות ליישם את מה שלמדתי בתיאטרון ­ להעביר מסר".

קלוגמן, בן למהגרים יהודיים מרוסיה, נהג לגלם טיפוסים מאוד מציאותיים ­ רחוקים ממראה השחקן הזוהר ­ מלאי חולשות, מעשנים ולפי ההספד בעיתון הבריטי "גרדיאן", "מהסוג שאפשר לפגוש בבר כשתחת זרועו טופס הימורים". אחרי שירות צבאי במלחמת העולם השנייה החל לעבוד על בימות ברודוויי, והיה שותף לדירה עם השחקן צ'ארלס ברונגסון. לפני חמש שנים, בהיותו בן 85, נישא קלוגמן לחברתו מזה שנים פגי קרוסבי, שהיתה לצדו ביום מותו, שלשום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ