"בנות": החבר החדש של לינה דנהאם

מחרתיים עולה בארץ העונה השנייה של "בנות", מהזוכות הגדולות של גלובוס הזהב

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

העונה השנייה של "בנות", אחת הזוכות הגדולות של טקס גלובוס הזהב, עולה לשידור, בתזמון מושלם, מחר בערוץ יס או. הקומדיה שיצרה לינה דנהאם, בת 26, אינה מהסוג הסיטקומי. הקצב שלה רחוק מזה של המבנה הקומי הרגיל, המחייב פואנטה בסוף כל כמה שורות. היא מתארת שגרת חיים צעירה, סקסית מעצם קיומה, ומלאה בהתלבטויות, שמושכת לצפייה גם כשעלילותיה מינוריות.

הסדרה של ערוץ גם נמנעת מפואנטה, או ליתר דיוק, מתאפיינת בפואנטה עקיפה, סיבובית. זו תואמת את הדיבור הפתלתול של דנהאם ודמויותיה; אותו קול שהיא וכל מבקריה וחובביה מדברים עליו, קול של דור, או לפחות קול מסוים (וברור כי הציטוט הזה מיצה את עצמו כבר כשנאמר בפרק הראשון של הסדרה). די בצפייה בפרק הראשון של העונה השנייה וכבר אפשר לאמץ את הדיבור עמוס המלל, שבסוף כל משפט שלו נשרך סימן שאלה קטן.

נראה כי העונה השנייה של "בנות" לא איבדה מכוחה המכשף. ניכר בה כי דנהאם התייחסה קצת לביקורת שהוטחה בה (אבל באמת רק קצת, זו עדיין סדרה של צעירים העסוקים בעצמם ומתלוננים כמה קשה לחיות בעיר הכי נהדרת בעולם). לחבורת בנות ובני ה 20 הלבנים מאוד מברוקלין הצטרף גם שחקן שחור. דונלד גלובר המעולה ("קומיוניטי") הוא החבר החדש של האנה הובארת (דנהאם עצמה). כדי להוכיח שאינה נענית לחלוטין לכללי התקינות הפוליטית, דנהאם לא בנתה את דמותו כבוחר מצוי של ברק אובמה, אלא כרפובליקאי המעצבן את השותף הגיי שלה לדירה. השותף, אגב, גם הוא לא בדיוק גיי לפי כל הכללים הטלוויזיוניים. הוא ביסקסואל וטוען שזאת הקבוצה הסובלת מהאפליה הרבה ביותר בעולם היום. "ביסקסואלים וגרמנים", הוא אומר. "ואני במקרה משתייך לשתי הקבוצות האלה".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ