הנחת סלב

"המשרד", יס או, 22:15

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

הכוח של הסדרה הבריטית "המשרד" - אני די בטוח שכבר כתבתי את זה - התבסס על הריאליזם הקיצוני שלה. הסיטואציות האמינות, הדמויות המדויקות, התגובות הטבעיות והבימוי המוקפד גרמו לנו לכסות את העיניים ברגעי המבוכה של הבוס דיוויד ברנט (ריקי ג'רוויס) ולפרוץ בצחוק גדול כשהוא התגלה כאידיוט. זה היה מצחיק כי זה היה אמיתי.

יוצרי "המשרד" הישראלי, התסריטאי עוזי וייל והבמאי איתן צור החליטו לשבור את הריאליזם של הפורמט המקורי וללכת על כיוון שונה. זה כמובן לגיטימי. משונה, אבל לגיטימי. אם הסניף האמריקאי של "המשרד" סטה לכיוון של סיטקום, אז העיבוד הישראלי הוסיף קווי עלילה אפלים (צעיר לפני גיוס שתולה את עצמו), טחינה של "פרות קדושות" (זכר השואה) וסאטירה פוליטית (בדיחות על הכיבוש), אישית (בדיחות על שרה נתניהו) ותרבותית (בדיחות על "ארץ נהדרת").

בשבועות האחרונים התחיל מנהג חדש ב"המשרד" - הופעות אורח של ידוענים. שלומי שבן, דב נבון ויעל בר-זוהר קפצו לגיחות בפרקים האחרונים. השימוש בסלבריטאים הוא הדוגמה הקיצונית ביותר לחריגה מהמודל המקורי של "המשרד" משום שעצם הנוכחות של שחקן מפורסם במשרד אפרורי שוברת את אשליית המציאות השברירית.

נדמה שריקי ג'רוויס היה מסרס את עצמו עם אקדח סיכות לפני שהוא היה מכניס סלב למשרד שלו. אבל הגרסה הישראלית יורדת מהחוטים והולכת לבד לכיוונים שהיא בוחרת לעצמה.

יוצרי "המשרד" לוקחים את הכלי השחוק והמסחרי של "הופעות אורח של ידוענים" ומנסים לתת לו איזה טוויסט של מודעות. בניסיון אולי להתנצל על כך שהם מקשטים כל פרק בידוען, היוצרים מנסים להוסיף אמירה או לכל הפחות קריצה. בכך הם מקשטים את הקישוט. לדב נבון, למשל, הם כתבו דיאלוג שמתייחס לקשיים שלו בקריירה ולעזיבה שלו את "ארץ נהדרת". זה היה טקסט עוזי ויילי-איתן צורי טיפוסי שניסה לעקוץ את רמת הסאטירה והקומדיה בטלוויזיה הישראלית. למעשה ראינו שם מערכון "החמישיה הקאמרית" שדיבר על "ארץ נהדרת".

בפרק של אתמול הופיעה יעל בר-זוהר בתפקיד טל, אשה שמה שמאפיין אותה זה שהיא דומה ליעל בר-זוהר (טריק חמוד). היתה פה הזדמנות דב נבונית לעקוץ את הפרסונה שמכונה יעל בר-זוהר, אבל המאפיין היחיד שהוזכר בפרק, זה היופי שלה והיותה "כוסית". מה שנאמר, בין אם במכוון או לא, זה שכל מה שיש ליעל בר-זוהר זה היותה "יעל בר-זוהר", שהיא לא יותר מהופעת אורח בסדרה. וזו, בעצם, עקיצה די רעילה.

יעל בר-זוהר ב"המשרד". הופעת אורח שהפכה לעקיצה רעילה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ