זינוק במספר התלונות על סקסיזם בשידור

בשנת 2012 הוגשו 172 תלונות בנושאי סקסיזם בשידורים לנציב תלונות הציבור ברשות השנייה. מחציתן נמצאו מוצדקות

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

172 תלונות בנושאי סקסיזם בשידורים הוגשו בשנת 2012 לנציב תלונות הציבור ברשות השנייה. מחציתן נמצאו מוצדקות, ומדובר במספר תלונות הגבוה פי שלושה מאלו שהוגשו לפני חמש שנים. כך עולה מדו”ח מיוחד של הרשות השנייה לרגל יום האישה הבינלאומי שנחשף היום.

מהנתונים עולה כי רוב התלונות, 60 במספר, הוגשו נגד התבטאות של השדרנית ורדה רזיאל ז'קונט, על מכתב ששלחה לה צעירה ובו תיארה אלימות מינית לכאורה נגדה. 34 מהתלונות היו על פרסומות שונות בעלות אופי סקסיסטי ושוביניסטי ו- 26 מהתלונות על התבטאויות בתוכניות כמו "צחוק מעבודה" או "דייט בחשיכה", בהן חשו המתלוננים שנשים מוצגות כסחורה. עוד תלונות הוגשו נגד תמונות עירום בתוכנית "הפרלמנט" ונגד התבטאותו של עורך “האח הגדול”, יורם זק, כלפי אחת המתמודדות, שנקלטה בטעות בשידור.

ורדה רזיאל ז'קונט. בראשצילום: מוטי קמחי

עוד על פי הדו”ח, 21 תלונות נרשמו נגד הסדרה "אלנבי" ותכניה המיניים הבוטים; 16 תלונות הוגשו נגד התוכנית "דה ווייס" שבה סיפר אחד המתמודדים כיצד הטריד מינית; שישה פונים התלוננו נגד תכנים ותמונות מיניות בשידורי חדשות; שש תלונות הוגשו נגד צילומים חושפניים של נשים בתוכנית "הישרדות" ושלוש תלונות הוגשו נגד הדרת נשים בתוכניות שונות. "העלייה בהיקף תוכניות המציאות היא אחד הגורמים המרכזיים לזינוק במספר התלונות", הסביר נציב התלונות, דוד רגב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ