הרשות השנייה הטילה קנסות על רשת וקשת בגין הפרת מחויבויות תוכן

הקנסות, שניתנו בגין הפרת מחויבויות תוכן בשנת 2010, נקבעו בוועדת ערר מיוחדת, בראשות חברת המועצה, ד"ר דליה זליקוביץ

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הרשות השנייה הטילה קנסות על זכייניות ערוץ 2, רשת וקשת, בסכומים של 135 אלף שקל ו־200 אלף שקל בהתאמה. הקנסות, שניתנו בגין הפרת מחויבויות תוכן בשנת 2010, נקבעו בוועדת ערר מיוחדת, בראשות חברת המועצה, ד"ר דליה זליקוביץ, אחרי שהזכייניות התנגדו לסכומים המקוריים שהוטלו עליהן. אלא שהוועדה החליטה בעיקר להגדיל את גובה הקנסות שהסתכמו תחילה ב־115 אלף שקל ו־160 אלף שקל.

בכמה מהסעיפים אכן הופחת גובה הקנס. כך למשל בסעיף אי העמידה במכסת הפקה קנויה (כלומר פרוייקטים שנקנו מבתי הפקה חיצוניים לזכייניות) שהוטל על רשת, והופחת מ-30 אלף שקל, הסכום המקורי, ל-10,000. במקרים אחרים, כמו למשל הוצאה על סרטי תעודה, הוחלט דווקא להגדיל את הקנס של רשת, כך שיסתכם ב־15 אלף שקל, במקום 10,000.

סעיפים נוספים שבהם נקנסה רשת היו, בין השאר, אי שידור מגזין תרבות (גודל העיצום היה ונותר 40 אלף שקל) ושידור סרטי הרשות השנייה בשעות מיועדות. גם קשת, שערערה על ההחלטה לקנוס אותה, ספגה החלטות שלפעמים החמירו את גודל הסנקציה.

דליה זליקוביץ, חברת מועצת הרשות השנייהצילום: תומר אפלבאום

בסעיף הוצאות הקשורות להפקות קנויות מסוגה עילית, הוחלט להעלות את סכום הקנס מ-40 אלף שקל ל-60 אלף שקל. כך קרה גם בנוגע לתוכניות הקשורות לחגי דתות שונות שבהן מחויבת הזכיינית. סכום הקנס עלה ל-30 אלף שקל אחרי שנקבע בתחילה על 20 אלף שקל.

מרשת נמסר: "נערער על ההחלטה".

מקשת לא נמסרה תגובה.

תגובות