הרשות השנייה הוציאה הנחיות חדשות לתוכניות הריאליטי

ההנחיות, שהן תולדה של השערוריות השונות בתוכניות אלו, חלות על היחסים שבין ההפקה למשתתפי התוכניות

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

הרשות השנייה הפיצה הנחיות מחייבות לזכייניות ערוץ 2 ו-10, בנוגע להפקה ולשידור של תוכניות ריאליטי. ההנחיות חלות על היחסים שבין ההפקה למשתתפי התוכניות, והן תולדה של השערוריות השונות שנקשרו בתוכניות אלה, בהן פרשת הכדורים הפסיכיאטריים בתוכנית "האח הגדול".

כך למשל, הורתה הרשות השנייה כי כשירות המתמודדים להשתתף בתוכניות תיבחן על ידי אנשי מקצוע מתחום הרפואה, ולא רק על ידי אנשי ההפקה. ההפקה תידרש להציג לפני המתמודדים בעוד מועד הסבר על האירועים והמשימות המצפים להם בתוכנית. עוד נקבע כי במהלך הצילומים יפגשו המתמודדים אנשי מקצוע באופן שוטף, וכי כל משתתף יהיה זכאי לבקש חוות דעת רפואית נוספת בעניינו. רופא יוכל להורות על הפסקת השתתפותו של מתמודד, ואילו תרופות שיסופקו למשתתפים יוגשו להם באריזה מקורית ובליווי העלון המצורף. הרשות הורתה גם כי בסיום התוכנית יוכל הרופא המלווה להחליט על המשך מעקב או טיפול - במימון חברת ההפקה.

סער שיינפיין בדיון בכנסת בנושא התרופות הפסיכיאטריות ב"האח הגדול"צילום: מיכל פתאל

בהודעתה של הרשות השנייה נמסר כי את ההנחיות גיבש צוות בדיקה, בהתייעצות עם משרד הבריאות וועדת האתיקה של ההסתדרות הרפואית - שני גופים שבדקו את ההתנהלות בפרשת הכדורים הפסיכיאטריים ב”אח הגדול”. נוסף על כך התייעצה הרשות עם מתמודדים לשעבר, באמצעות שאלוני מידע שהופצו ביניהם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ