מחבר “בית הקלפים”, משתף פעולה עם יוצר "בורגן" בפרויקט גדול לטלוויזיה

מייקל דובס הסכים לומר רק שהוא מעוניין לספר את סיפורו של דניס תאצ'ר, בעלה המנוח של מרגרט תאצ'ר. הפרויקט יעלה כנראה בבי-בי-סי ב-2014

רותה קופפר
רותה קופפר

מייקל דובס, מחבר הספר "בית הקלפים", עובד על "פרויקט מאוד גדול" עם יוצר סדרת הטלוויזיה הדנית "הממשלה". הפרויקט הטלוויזיוני כנראה יעלה למסכי הטלוויזיה של בי־בי־סי ב–2014. הספר של דובס, שעובד לסדרת טלוויזיה של בי־בי־סי ב–1990, זכה כעת לעיבוד אמריקאי חדש בכיכובו של קווין ספייסי. סדרה זו, ממש כמו "הממשלה" ("בורגן" הוא שמה במקור הדני) של אדם פרייס, היא דרמה פוליטית. הסדרה האמריקאית, המבוססת על הבריטית, מתארת פוליטיקאי קר דם שנבגד, והסדרה הדנית מספרת על ראשת הממשלה הראשונה של דנמרק.

דובס מסר את המידע על שיתוף הפעולה בתחנת רדיו 4. אין עוד פרטים מלבד זה שהסופר הביע עניין בלספר את סיפורו האמיתי, כדבריו, של דניס תאצ'ר. "איזו דמות נהדרת לבסס עליה מחזה", אמר על בעלה המנוח של מרגרט תאצ'ר, שאותו הגדיר כ"חזק בצורה נפלאה" וגם אדם ש"לא הובן", לדבריו.

"בית הקלפים" המקורי תיאר את מעלליו של המצליף הראשי בפרלמנט הבריטי (איאן ריצ'ארדסון), שמתמנה בתום כהונתה של מרגרט תאצ'ר ומשתמש בכל דרכי המרמה והתככים המוכרים לפוליטיקאים כדי לקדם עצמו לעמדת ראש ממשלה. בעיבוד האמריקאי, שאותה הפיקה והעלתה רשת האינטרנט “נטפליקס”, ספייסי מגלם את המצליף של בית הנבחרים האמריקאי בוושינגטון הבירה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ