תוכנית הבוקר של אורנה דץ בוטלה בשל מכירת אייטמים לגופים מסחריים

לרשות השנייה הגיעו עדויות על שיחה בין נציגת שיווק של "כל בוקר עם אורנה דץ" למנהל בחברה מסחרית, בה הוצע למנהל להופיע בתוכנית תמורת תשלום. מכירת אייטמים בתוכניות טלוויזיה מנוגדת לחוק

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

הרשות השנייה הורתה על הורדת תוכנית הבוקר של ערוץ 10, "כל בוקר עם אורנה דץ", בשל מכירת אייטמים המופיעים בתוכנית לחברות מסחריות. התוכנית, כך על פי הודעת הרשות, תרד מהאוויר בתוך שבועיים לאחר בחינה מקיפה שקיימה הרשות בחודשים האחרונים.

על פי הרשות, הליך הבדיקה החל בעקבות קבלת עדות על שיחה בין נציגת שיווק למנהל בחברה מסחרית, בה הציעה הנציגה למנהל להופיע בתוכנית בתמורה לתשלום. בשיחה הופיעו גובה התשלום, מספר ההופעות ומשך האייטם. בהמשך התקבלו תלונות ברוח דומה, ממספר גורמים נוספים. בהמשך לבדיקה קיימה הרשות שימוע להנהלת הערוץ, בו לא הציג הערוץ נתונים הסותרים את ממצאי הבדיקה. מכירת אייטמים אסורה בתוכניות טלוויזיה ומנוגדת לחוק, ועדויות לה נמצאו מדי פעם, בעיקר בתחום תוכניות הבוקר וסגנון החיים בערוצים המסחריים, 2 ו–10. בעבר כבר הטילה הרשות קנס בסך 440,000 על הערוץ, בגין מכירת אייטמים. בסוף 2012 נקבע כי הפרות ברוח דומה יביאו לתשלום של 20 אחוז מהקנס, והערוץ צפוי לשלם סכום של 88,000 שקלים נוספים לרשות כקנס.

"אנו מייחסים חומרה מיוחדת לתופעה זו שכן היא מהווה הטעיה של ציבור הצופים אשר סבור כי תוכן השידורים הנצפה על ידו הנו אמין ומהימן ומובא בפניו מתוך שיקולים מקצועיים במנותק מאינטרסים מסחריים", הסבירה מנכ"ל הרשות, איילת מצגר. "ככל שהתופעה הפסולה תמשיך חרף אזהרת הרשות, הורדת תוכניות מהאוויר וקביעת קנסות, הרשות תמשיך לטפל בנושא בנחישות".

אורנה דץצילום: דניאל צ'צ'יק

מערוץ 10 נמסר כי בתוכנית הקיימת ייערכו התאמות וכי "ישנה מחלוקת לגבי טיב הממצאים לכאורה שהוצגו בעניין, ולא מתבצעת מכירת אייטמים בתוכנית. יחד עם זאת אנו נפעל על פי הנחיות הרשות השנייה והוראות הדין ונבצע את ההתאמות שנתבקשנו ליישם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ