הסדרות החדשות של האביב

מ"הוויקינגים" דרך חידוש של "כן אדוני ראש הממשלה" ועד עונה חדשה ל"משפחה בהפרעה" - שלל דרמות, קומדיות, מותחנים פסיכולוגיים וסדרות היסטוריות יעלו בקרוב למסך

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

יס מעלה יבול חדש של סדרות אמריקאיות (וגם אחת בריטית) באביב הקרוב. בין דרמות המתח, הקומדיות, המותחנים הפסיכולוגיים והסדרות ההיסטוריות שיעלו בחודשים הקרובים נמנות "הוויקינגים", הדרמה המתוסרטת הראשונה של ערוץ ההיסטוריה האמריקאי, שהיא הסדרה החדשה הנצפית ביותר של השנה בערוצי הכבלים והלוויין בארצות הברית; "חניבעל", סדרה בכיכובו של לורנס פישברן שהיא עיבוד לספריו של תומס האריס על הרוצח הסדרתי חניבעל לקטר מ"שתיקת הכבשים"; "הסודות של דה וינצ'י", דרמה אפית והיסטורית, רחבת יריעה ועתירת תקציב,העוסקת בחייו המוקדמים של האמן. זוהי הפקת הדגל לשנת 2013 של רשת Starz ("ספרטקוס", "בוס") האמריקאית, בשיתוף עם ה-BBC. 

עוד בערוצי יס: “לג’יט”, קומדיה של רשת הכבלים האמריקאית FX ("לואי"), בכיכוב הסטנדאפיסט האוסטרלי ג'ים ג'פריז. "המלוק גרוב", דרמה על-טבעית שיצר ל"נטפליקס" איליי רות (יוצר סדרת סרטי "הוסטל", הדוב היהודי ב"ממזרים חסרי כבוד"). בדומה למודל שידור הסדרה בארה"ב, יעלו כל 13 פרקי העונה לשידור בשירות הווי-או-די של יס.

בסדרה ”Rouge” מגלמת טנדי ניוטון, זוכת פרס BAFTA, שוטרת השותלת את עצמה כסוכנת חשאית בארגון פשע כדי לנקום את מות בנה. בלי הגנת המשטרה או אישורה, וכשהיא חדורה מוטיבציה להפיל את הארגון ולהקהות את הכאב, היא מנהלת רומן עם אחד מבכיריו, מבלי לדעת שהוא זה שהרג את הבן שלה.

עוד יעלו "הפחד", מותחן פסיכולוגי של ערוץ 4 הבריטי, בכיכובו של פיטר מאלן ("סוס מלחמה", "טירנוזאור"), ו-“The Fall”, דרמת מתח בחמישה חלקים בכיכובן של זוכות האמי ג'יליאן אנדרסון וארצ'י פנג'אבי ("האשה הטובה"). הן מגלמות חוקרת משטרתית בכירה ופתולוגית (בהתאמה) אשר מתחקות אחרי רוצח סדרתי כריזמטי המטיל את אימתו על בלפאסט.

"כן אדוני ראש הממשלה" היא הפקה של בי-בי-סי, עיבוד מחדש לשתי הסאטירות הפוליטיות המיתולוגיות של שנות ה-80 "כן אדוני השר" וסדרת ההמשך "כן אדוני רה"מ". סדרות אלו מצטרפות לעונות חדשות לסדרות מצליחות: עונה שלישית ל-”The Killing”, עונה חדשה ל"המפענחת: פשעים חמורים" וכן ל"הבחורה החדשה", "לגדל את הופ", "נשות קבע" ועוד.

בנוסף לכך, "משפחה בהפרעה" חוזרת בעונה חדשה, שש שנים אחרי שירדה מהמסך.

הוט מצדה הודיעה כי רכשה את הסדרה המדוברת “בייטס מוטל”, מבית היוצר של זוכה האמי קרלטון קיוז ("אבודים"), והיא תעלה במאי הקרוב.

תגובות