תא העיתונאיות מוחה על ההרכב הגברי של מהדורת שישי החדשה של ערוץ 10

"הפקת תוכנית טלוויזיה מרכזית וחשובה כמהדורה זו, בהעדר נשים, מהווה מהלך פוגע ומזלזל כאחד", כתבו חברות התא למנכ"ל חדשות ערוץ 10 גולן יוכפז ולעורכת המהדורה טלי בן עובדיה

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

תא העיתונאיות פנה למנכ"ל חדשות ערוץ 10, גולן יוכפז, ולעורכת מהדורת חדשות שישי של הערוץ, טלי בן עובדיה, במחאה על הרכב המהדורה החדשה. בשבוע שעבר התפרסם הרכב פאנל הפרשנים והוא על טהרת המין הגברי, ובקרב סגל הכתבים שובצה אשה אחת - סמדר פלד. מנחי המהדורה, אלון בן דוד ועמנואל רוזן - אף הם גברים.

"אין צורך להכביר מלים על המסר אשר מועבר בהחלטה מוזרה שכזו", כתבו חברות התא. "מדובר בערוץ שידור מסחרי מרכזי בחברה הישראלית, הרואה עצמו אלטרנטיבה חשובה וערנית, כזו אשר נותנת ביטוי לכל תחומי החברה ומרכיביה. הפקת תוכנית טלוויזיה מרכזית וחשובה כמהדורה זו, בהעדר נשים, מהווה מהלך פוגע ומזלזל כאחד".

גולן יוכפזצילום: אייל טואג
טלי בן עובדיהצילום: מוטי קמחי

בהמשך המכתב מציינות חברות התא, אליו הצטרפו עם הקמתו בקיץ האחרון עשרות עיתונאיות מכלי תקשורת שונים בארץ, כי מהדורת חדשות שישי של הערוץ חריגה בהעדר נשים גם בנוף התקשורת המקומית. בתוכניות המקבילות למהדורת שישי ניתן למצוא למשל את רינה מצליח, כחברת פאנל, ובערוץ 1 מגישה את התוכנית אילה חסון. "אנו בטוחות שניתן למצוא בנקל נשים רבות הראויות לשמש חלק מן המהדורה החדשה", כתבו העיתונאיות, בדרישה לתקן את המצב. "כינונה של מהדורה חדשה בערוץ טלוויזיה חשוב ומוביל כערוץ 10, יכולה להוות הזדמנות להתחדשות וריענון הצוות על ידי הוספת קול נשי משמעותי, אשר בלט עד כה לעין בחסרונו".

גם ארגון “ויצו” פנה לפני יום העצמאות לערוץ 10 במחאה על אי שיבוץ נשים במהדורת שישי החדשה. במכתב דרש הארגון מאנשי הערוץ לפעול “לאלתר לשילובן של נשות מקצוע בתוכנית החדשה על מנת להכליל זווית ראייה נשית בשיח הציבורי מקצועי. כגוף תקשורת, האמור להיות כלב השמירה של הדמוקרטיה הישראלית, מחובתכם לשמור על עקרונות היסוד שאושררו על ידי המשפט הישראלי, ובהם עקרון השוויון ועקרון כבוד האשה”.

בתשובה לפנייה השיב יוכפז כי "חוששני שהביקורת מעט מוקדמת. צוות 'שישי' לא הורכב סופית. ההרכב שפורסם בתקשורת חלקי". עם זאת יצוין כי את ההודעה על הרכב המהדורה שיחרר הערוץ כהודעה רשמית מטעמו.

מערוץ 10 נמסר: "עבודת הרכבת צוות פרשני, כתבי ואנשי 'שישי' טרם הסתיימה. הצוות יכלול גם נשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ