רשות השידור תשקיע 85 מיליון שקל בהפקות מקור

הסכום מיועד להפקות חיצוניות, רובו יוקדש לסוגה עילית. ייתכן שהרשות קיבלה את ההחלטה לקראת הדיון בבג"ץ שהגישו נגדה ארגוני היוצרים

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

רשות השידור הודיעה על הגדלת תקציב הפקות המקור החיצוניות שלה. אף שהחוק מחייב אותה להשקיע 70 מיליון שקלים בהפקות חיצוניות בשנת 2013, בכוונתה להקציב לנושא כ-85 מיליון שקלים.

את ההחלטה קיבלה אמש ועדת הכספים ברשות, בעקבות העיכוב בכניסה לרפורמה המאלץ את הרשות לפעול במסגרת תקציב חירום לשנה הנוכחית. אם לא תתקיים הרפורמה, לא יתקבל ממשרד האוצר תקציב של 140 מיליון שקלים. לצד קיצוץ של 73 מיליון שקלים, שיושג מפיטורי עובדים זמניים, קיצוץ במשמרות ובשכר וכדומה, הוחלט דווקא על הגדלת התקציב לתוכן ישראלי מקורי שייקנה מחברות הפקה חיצוניות. כ-60 מיליון שקלים מתוכו יוקדשו לסוגה עילית.

הסבר אפשרי להחלטה, מעבר להסבר שנתן יו"ר הרשות אמיר גילת כי "התוכן הוא מעל הכל", וצוטט בהודעה הרשמית של רשות השידור, עשוי להימצא בתהליך משפטי שבו היא מצויה. בחודש יולי הקרוב יתקיים דיון מכריע בעתירה לבג"ץ שהגישו ארגוני היוצרים נגד הרשות. באותו דיון תידרש הרשות להציג דו"ח מפורט ויסודי ובו פירוט ההפקות והסכומים שבהם השקיעה. העמידה בכך עשויה להיות בעייתית שכן, כפי שהסביר גורם בקרב ארגוני היוצרים, "אף שאנו מצויים בסוף אפריל, עדיין לא השיבה הרשות לעשרות יוצרים הממתינים לתשובה במכרזים וקולות קוראים שפירסמה רשות השידור בקיץ האחרון". לפיכך, טען אותו גורם, סכום הכסף ש"נצבע" לטובת הפקות מקור עשוי לסייע לרשות בבית המשפט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ