סרטי השבוע בטלוויזיה: 8.5-3.5

"יומיים בניו יורק", "ספיידרמן המופלא", "צייד הצבאים" ועוד - מבחר סרטים שישודרו בשבוע הקרוב בטלוויזיה

אורי קליין
אורי קליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי קליין
אורי קליין

יומיים בניו יורק

יס 1, ו', 21:30, 96 דקות

ב-2012, חמש שנים אחרי "יומיים בפאריס", כתבה וביימה ז'ולי דלפי מעין סרט המשך לקומדיה ההיא. היא מגלמת את גיבורת אותו סרט שעכשיו מתגוררת בניו יורק עם בתה לצדו של שדר רדיו (כריס רוק), שהוא אב לבן. הכל בסדר בחייה, עד שמשפחתה באה לבקר אותה לרגל פתיחת תערוכתה ויוצרת אנדרלמוסיה קומית. יש לדלפי, שחקנית סימפטית ביותר, מגע אקסצנטרי כיוצרת קומדיות. הוא מעניק לסרטיה ייחוד, אבל לעתים נהפך ממשעשע לטרחני. אלבר דלפי, אביה, מגלם גם בסרט הזה את אביה של הגיבורה ואת צוות השחקנים משלימים אלקסיה לנדאו כאחותה המטורללת, קייט ברטון, דילן בייקר, וינסנט גאלו ודניאל ברול. יותר מכל נהניתי מהסצינות שבהן כריס רוק מוצא מפלט מהמהומה המשפחתית בשיחות דמיוניות שהוא מקיים בחדרו עם ברק אובמה.

ספיידרמן המופלא

הוט גולד, ו', 22:00; שבת, 15:05; יס 2, ו', 22:00; שבת, 16:23, 136 דקות

ב-2012, עשר שנים לאחר פריצתו לאקרנים של פיטר פרקר, הנעקץ על ידי עכביש ונהפך לספיידרמן, וחמש שנים לאחר שהופק הסרט השלישי בסדרה, הוחלט להתחיל לספר לצופים את סיפורו של פרקר מחדש. התוצאה סבירה, גם אם חסרה בה התנופה עתירת הדמיון שאיפיינה את סדרת סרטיו של סם ריימי. ספיידרמן הוא גיבור העל המועדף עלי, מאחר שדמותו והטרנספורמציה שהוא עובר נוגעות בחרדות נעורים. ואמנם חלקו הראשון של הסרט, שעוסק בייסורים אלה, מבוים בעדינות בידי מארק וב שביים את הקומדיה הרומנטית הנבונה "500 הימים שלי עם סאמר". אחר כך, דווקא כשהאקשן משתלט על הסרט, הוא מאבד את המומנטום שלו לטובת עלילה שאין בה מקוריות רבה והומור. אנדרו גארפילד, שהיה בן 28 בזמן הצילומים, סימפטי ואפילו אמין בתפקיד המתבגר המיוסר, אך אין לו הממד הפרוורטי מעט שאיפיין את הופעתו של טובי מגוואייר בסדרה הקודמת. אמה סטון מגלמת את מושא אהבתו של ספיידרמן. משתפים: ריס אייפנס, דניס לירי, סאלי פילד, מרטין שין וקמפבל סקוט.

צייד הצבאים

הוט פריים, שבת, 22:00; ב', 24:00, 182 דקות

השלכותיו האידיאולוגיות והפוליטיות של סרטו של מייקל צ'ימינו מ-1978, שזכה בחמישה פרסי אוסקר, עוררו בזמנו מחלוקת עזה בארצות הברית בין הימין שתמך בסרט לשמאל שבז לו. למרות הנפח המניפולטיבי המובהק והאמירות המטושטשות, זו יצירה סוחפת ומטלטלת, שמבוימת להפליא ומבוצעת באופן מופתי על ידי צוות שחקנים שכולל את רוברט דה נירו, כריסטופר ווקן, ג'ון סוואג', ג'ון קאזאלי ומריל סטריפ בתפקידה הקולנועי החשוב הראשון. הסרט, שמבנהו הנרטיבי מתחלק לשלושה פרקים מרכזיים, מתאר את השפעתה של מלחמת וייטנאם על קבוצה של חברים מעיירת פועלים קטנה בפנסילבניה, והוא כולל כמה מהסצינות היפות והמטרידות ביותר שנראו בקולנוע האמריקאי בעשורים האחרונים.

הצעה מגונה

הוט פריים, שבת, 22:00; ד', 01:45, 117 דקות

יש לי חיבה לסרטו של אדריאן ליין ("חיזור גורלי", "בוגדת") מ-1993. המתנגדים לו לא הבחינו שזו יצירה הספוגה באירוניה המכוונת כלפי השיטה הקפיטליסטית, שהפכה גם את הרומנטיקה למוצר שניתן לסחור בו. העלילה מתארת כיצד זוג צעיר (וודי הארלסון ודמי מור), השקועים בצרות כלכליות, מחליטים לנסוע ללאס וגאס כדי להמר על גורלם. הם פוגשים מיליארדר שרמנטי (רוברט רדפורד) שמציע להם מיליון דולר תמורת לילה עם האשה. זו קומדיה המתחזה למלודרמה בעלת יסודות קיטשיים במכוון, שככל שהיא מתקדמת כך היא נעשית אקסצנטרית יותר. עם סימור קאסל, אוליבר פלאט, בילי בוב תורנטון ובילי קונולי.

פלאטון

הוט פריים, ב', 22:00, 120 דקות

כמו בשאר סרטיו הטובים ביותר, מפרק הבמאי אוליבר סטון בסרט הזה מ-1986, שזכה בארבעה פרסי אוסקר, את המציאות המתוארת למיתוסים המרכיבים אותה. במקרה הנוכחי הוא מעצב את זיכרון מלחמת וייטנאם כמחזה מוסר וממקם את הזיכרון בהקשר ההיסטורי של המיתולוגיה האמריקאית. הסרט, על חייל צעיר (צ'ארלי שין) שנקלע בווייטנאם לשדה הקרב שבין הטוב לרע, מרשים ביותר. הוא מעניק לז'אנר סרטי המלחמה בכללותו קומה אלגורית וסימבולית נוספת, ובעצמו בעל חשיבות היסטורית. עם טום ברנג'ר, וילם דפו, קית דיוויד, פורסט ויטאקר, קווין דילון וג'וני דפ.

הגנבים

יס 3, ג', 22:00; ד', 16:22, 135 דקות

סרט שוד מ-2012, שהיה לסרט הדרום קוריאני המצליח ביותר בכל הזמנים. הוא מבוים באלגנטיות זוהרת ולעתים ספוגה בהומור עצמי. דונג־הון צ'וי, הבמאי, מנווט את העלילה כך שרוב הזמן לא ממש אכפת לצופים כי הם אינם מסוגלים לעקוב אחר תהפוכותיה ותחבולותיה המרובות. בבסיס הסיפור מתוארת התחרות בין אוסף של פושעים, חלקם שותפים בעבר שבגדו זה בזה, לשדוד קזינו במאקאו, שבו נמצא יהלום בשווי 20 מיליון דולר. הדמויות נושאות שמות כגון פופאיי, פפסי ומאקאו פארק, דבר שמבליט את היבטו הפרודיסטי המסוים של הסרט, וקטעי האקשן מעוצבים במיומנות. מוצר קולנועי שמתגאה בהיותו מוצר קולנועי לצריכה מיידית וההנאה ממנו נובעת במידה מרובה מגאווה זו.

תפוזים ושמש

יס 1, ד', 21:30, 105 דקות

הופעתה המדויקת, המאופקת והנרגשת של אמילי ווטסון כעובדת הסוציאלית מרגרט האמפריז, שבשנות ה-80 יצאה למאבק בממסד של בריטניה ושל אוסטרליה שעסקו בסחר ילדים החל מהמאה ה-17, היא מעלתו העיקרית של סרט הקולנוע הראשון של ג'ים לואץ', בנו של הבמאי קן לואץ' מ-2010. הוא מספר על הגיבורה שלו באופן קורקטי שלרגעים מצליח לגעת ללב. אין זה יותר מעוד סרט המבוסס על סיפור אמיתי, אך אי אפשר להיוותר אדישים מול הסיפור והדמות המרכזית המניעה אותו. עם צוות טוב של שחקני משנה שכולל את ריצ'רד דיליין והוגו ויווינג.

חטאי מלחמה

הוט פריים, ד', 22:00, 113 דקות

סרטו של בריאן דה פלמה מ-1989, שנוצר בהשראת מקרה שהיה, מתאר את תהליך ההשחתה המוסרית שהמלחמה כופה על חייליה דרך סיפורם של חמישה חיילים בזמן מלחמת וייטנאם, שמעורבים בחטיפה, אונס, עינויים ורצח של אשה וייטנאמית צעירה. רק חייל אחד מבין החמישה (מייקל ג' פוקס), מתנגד למעשה אך חסר אונים לנוכח השפעתו הכוחנית של יוזם הפשע (שון פן בהופעה רבת עוצמה). כמו ברבים מסרטיו מעניק דה פלמה למציאות המתוארת, זו של המלחמה וגם זו שאחריה, ובה הגיבור מבקש להעמיד את מבצעי הפשע לדין, נפח הזוי שלעתים נדמה מאולץ אך מעניק לתוצאה ייחודיות. עם ג'ון לגיזאמו, וינג ריימס וג'ון ס' ריילי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ