מחאה על השארת נסטלבאום בתפקידו למרות תלונה על הטרדת עובדים הומואים

למרות המלצת נציבות שירות המדינה, הוועד המנהל של רשות השידור החליט להשאיר את משה נסטלבאום בתפקיד ראש חטיבת החדשות בערוץ 1, העשוי לסלול את דרכו לתפקיד מנהל הטלוויזיה

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

האגודה לשמירת זכויות הלהט"ב דורשת פגישה עם שר התקשורת, גלעד ארדן, הממונה על חוק רשות השידור, בעניין המשך כהונתו של משה נסטלבאום כראש חטיבת החדשות בערוץ 1.

האגודה פנתה אל השר ארדן אחרי שהוועד המנהל ברשות השידור החליט להותיר את נסטלבאום בתפקידו, למרות טענות של עובדים כי הטריד אותם על רקע נטייתם המינית. האגודה אף עשויה לייצג משפטית מתלוננים שיבחרו להגיש תלונה אזרחית נגד נסטלבאום.

הפרשה התפוצצה לפני קרוב לחצי שנה, כאשר העיתונאי יגאל רביד הגיש תלונה לנציבות שירות המדינה נגד נסטלבאום, לאחר שזה הדיח אותו מתפקידו כמגיש "מבט". בשבועות האחרונים המליצה הנציבות להעביר את נסטלבאום מתפקיד ניהולי, אך למרות זאת החליט הוועד המנהל ברשות השידור להותירו בתפקידו, דבר הסולל את דרכו לתפקיד בכיר יותר - מנהל הטלוויזיה.

משה נסטלבאוםצילום: דני שטרק

במקביל התברר אופי התלונה שהגיש רביד נגדו, ובה, בין היתר, טענות על אמירות מטרידות על רקע נטייתו המינית של רביד. לדברי אגודת הלהט"ב, בידיה עדויות נוספות של כמה וכמה עובדים התומכות בדברי רביד, על אמירות כביכול על רקע נטייה מינית שנאמרו לאורך שנים

רביד, הומו מחוץ לארון, כתב בעמוד הפייסבוק שלו בסוף השבוע כי "17 מהעדים כפופים לו וישנם עוד הרוצים להתלונן בעצמם (...) בכל מקום נורמלי הוא היה הולך הביתה מזמן. המאבק שהתחלתי לא נגמר, הוא רק מתחיל".

מנגד עוררו הטענות תגובות הפוכות מטעם גורמים אחרים ברשות השידור. העיתונאי נסים מוסק, למשל, כתב אף הוא בעניין בחשבון שלו ברשת החברתית וטען כי מקור התלונה בהתחשבנות אישית בין רביד לנסטלבאום. "שניהם היו ידידים בעבר והסתכסכו", כתב מוסק ותיאר את גרסתו לנסיבות האמירות המיניות הבלתי ראויות, שלדבריו היו במסגרת חברתית ידידותית והוצאו מהקשרן. "רביד זועם על נסטלבאום על כך שהדיח אותו ממהדורת מוצאי שבת. העובדה שהוועד המנהל החליט שלא להשעות את נסטלבאום לאחר קבלת חוות דעת משפטית (...) מעידה כי תלונתו של רביד דינה להימחק".

עו"ד יוסי כהן, בא כוחו של נסטלבאום, מסר בתגובה כי "רביד הועבר מתפקידו כמנחה בגין שיקולים מקצועיים, ולאחר שלא עלה בידו לחזור לתפקידו פתח במסע הכפשות מכוער, זדוני וחסר אמת, שבגינו תוגש נגדו בבוא הזמן תובענה ראויה".

רביד מסר: "אני עומד מאחורי כל מלה שאמרתי ויש עוד הרבה שלא אמרתי".

את תגובת רשות השידור ומשרד התקשורת לא ניתן היה להשיג.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ