מתמודד ב"אח הגדול" הודח עקב השתלחות הומופובית במשתתפת לסבית

זאת לאחר שהאגודה לזכויות הלהט”ב דרשה להדיח את רוני מיילי ובנו גילי, שתקפו במלים בוטות את המשתתפת הלסבית לבנה זוהרים. האב גם הטיח אמירות גזעניות במתמודדת אתיופית

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

משתתף תוכנית הריאליטי "האח הגדול", רוני מיילי, נאלץ לעזוב את התוכנית הערב (שני), בהוראת מפיקיה ואנשי הזכיינית המשדרת "קשת". מיילי קיבל הודעה על ההחלטה לפני כשעה, ולפני זמן קצר הודיעו עליה מנחי התוכנית, ארז טל ואסי עזר, בשידור. מיילי התבטא באופן הומופובי וגזעני כלפי שתי משתתפות אחרות בתוכנית, אתמול בערב ולפני כשבועיים. בעקבות ההתבטאויות הבוטות וההומופוביות שכיוון אמש למתמודדת לבנה זוהרים, שהיא לסבית מוצהרת, קמה סערה ציבורית.

בעקבות ההתבטאויות ההומופוביות של מיילי פנתה האגודה לזכויות הלהט"ב במכתב חריף למנכ"ל זכיינית ערוץ 2 קשת, אבי ניר, בדרישה להדיח שניים מהמתמודדים בתוכנית, האב ובנו - רוני וגילי מיילי - בעקבות התנהגות ושפה בוטה, הומופובית, כנגד משתתפת אחרת - לבנה זוהרים. בסופו של דבר הוחלט להדיח רק את האב.

בשידור החי בערוץ 20 ביום ראשון בלילה נקלטה מריבה קולנית בין השלושה, בה הטיחו האב ובנו אמירות קשות נגד זוהרים, שהיא לסבית מוצהרת. האמירות היו באוריינטציה מינית ועל רקע נטייתה, וחרגו מהשפה המותרת למשתתפי התוכנית. "אנו דורשים מהפקת התוכנית לדרוש את התנצלותם של השניים בשידור ולהדיחם לאלתר", כתבו נציגי האגודה, המייצגים ארגונים נוספים בקהילת הלהט"ב.

רוני מיילי. כמה ימים אחרי האמירות הגזעניות כלפי משתתפת אחרתצילום: יריב פיין וגיא כו
לבנה זוהרים. עימות חריף מול האב ובנוצילום: גיא כושי ויריב פי

"לא יעלה על הדעת שתוכנית בעלת רייטינג גבוה ועניין רב תעניק במה לביטויי שנאה ונאצה כלפי קהילת הלהט"ב, או לביטויי גזענות באשר הם (...) אם לא יודחו, אנו רואים בזכיינית כמי שמעודדת התנהגות פסולה זו ומאפשרת את המשך הפצת השנאה בפריים טיים".

יצוין, כי אף ששידור "האח הגדול" החל רק בשבועות האחרונים, מיילי האב היה כבר מעורב בתקרית אחרת, בה הטיח אמירות גזעניות כלפי מתמודדת אחרת ממוצא אתיופי.

תגובת קשת:
"לפני כשבוע התבטא רוני מיילי באמירות קשות וגזעניות כלפי טהוניה, בעקבותיהן הוא הוזהר. אמש התפתח בבית 'האח הגדול' ריב סוער וקשה. במהלך הריב אמר רוני מיילי ללבנה אמירות בוטות מאוד. הדברים של רוני פגעו לא רק בדיירים בבית, אלא במגזרים שלמים בציבור.

"'האח הגדול 'היא תוכנית שמנסה לשקף גוונים שונים ודעות שונות בחברה הישראלית, אבל לא תאפשר שיקוף של אלימות כלפי קבוצות שלמות, בנושא זה תינקט אפס סובלנות. אמירות אלה מצטרפות לאמירות קשות אחרות שאמר רוני על קבוצות אחרות בחברה הישראלית.

"דיירי הבית מחויבים לחוקי 'האח הגדול 'ולקוד האתי של התוכנית. בעקבות ההתנהגות הבלתי הולמת שעברה על חוקי 'האח הגדול' ועל כללי האתיקה של התוכנית, ולאחר שהוזהר, נאלץ רוני מיילי לעזוב את הבית. אחרי ההודעה חזר רוני לבית, נפרד מהדיירים והתנצל בפני לבנה, שקיבלה את התנצלותו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ