סרטי השבוע בטלוויזיה: 30.5-24.5

"מאניבול", "כפרה" ועוד - אורי קליין עם מבחר מהסרטים שישודרו בטלוויזיה בשבוע הקרוב

אורי קליין
אורי קליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי קליין
אורי קליין

לדוג סלמון בתימן
יס 1, 13:24, 107 דקות

הבמאי לאסה האלסטרום ("תקנות בית השיכר", "שוקולד"), שסגנונו לרוב מתון ומאופק, אינו האיש המתאים לביים קומדיה בריטית רומנטית בעלת יסודות אבסורדיים. סרטו מ-2011 כולל כמה רגעים חביבים, אבל מתקשה להמריא למחוזות שהתסריט היה יכול לנווט אליהם לו בוים בידי במאי אנרגטי יותר. סיפורו של מומחה בריטי לדגה (יואן מקרגור), ששייח תימני בעל חזון ביזארי (עמר ואקד) שוכר את שירותיו כדי לאפשר לתושבי מדינתו לדוג דגי סלמון בנהר במדבר. העלילה מסתבכת בכמה פיתולים רומנטיים, שרק החן של השחקנים המעורבים בהם מציל אותם מסתמיות. עם אמילי בלאנט וקריסטין סקוט תומאס.

קפטן ניומן, רופא צבאי
הוט פריים, ו', 17:00, 126 דקות

אף שהסרט הזה מוכר פחות מהגרסה הקולנועית של "מלכוד 22" ו"מאש", והקדים אותם, השילוב המתקיים בו בין מרכיבים מלודרמטיים וקומיים על רקע מלחמה מזכיר סרטים אלה, ושווה לגלות אותו. גרגורי פק, אמין כתמיד, מגלם את הרופא הממונה על המחלקה הפסיכיאטרית בבסיס צבאי באריזונה בזמן מלחמת העולם השנייה שבה חיילים שסובלים ברובם מהלם קרב. הסרט מתאר את ניסיונו לטפל בהם וגם את מאבקו בממסד הצבאי והרפואי שמתנגד לחלק משיטותיו. טוני קרטיס גונב את ההצגה כעוזרו רב התחבולות. הסרט נע במיומנות בין קטעי הומור שחור לסצינות שאפילו מזעזעות בידי הבמאי דייוויד מילר, שרשימת סרטיו כוללת כמה סרטים טובים מאוד כגון "פחד פתאומי" ו"בודדים הם האמיצים". עם אנג'י דיקנסון, אדי אלברט, רוברט דובאל, דיק סארג'נט והזמר בובי דארין, שהיה מועמד לאוסקר על תפקידו.

מתוך "כפרה"

הספורט החביב על הגבר
הוט פריים, ו', 19:05, 120 דקות

הקומדיה הרומנטית האחרונה שביים האוורד הוקס ב-1964 אמנם אינה משתווה לקומדיות הגדולות שלו ("צער גידול חיות", "נערתו ששת" ועוד), אך גם היא עוסקת בשבריריותה של הגבריות ויש בה רגעים מצחיקים. הסיפור עוסק במומחה לדיג (רוק הדסון), שעובד בחברה לממכר מוצרי ספורט, שכאשר הוא מוזמן להשתתף בתחרות דיג נאלץ לחשוף את סודו: שהוא לא דג מעולם. האם הוא יצליח ללמוד את העניין בתוך כמה ימים בעזרת דייגת מיומנת (פולה פרנטיס המשעשעת)? ההומור הוא פיסי בעיקרו ונוטה לחזור על עצמו, אך פה ושם מתגלה הברק שאיפיין את יצירתו של הוקס. עם מריה פרשי, ג'ון מקגאייוור ושארלין הולט.


מחבואים
יס 3, ו', 20:00, 117 דקות

סרטו של מיכאל האנקה מ-2005, שבימים אלה מוקרן בארץ סרטו "אהבה", מתאר כיצד העבר מערער את שאננות חייה של משפחה צרפתית בורגנית. דניאל אוטיי וז'ולייט בינוש משתתפים בתפקידים הראשיים. הסרט עושה שימוש נבון ואנליטי באמצעי המבע הקולנועיים היוצרים מערך דיאלקטי שמתנגש בעלילה. הצפייה בו מסתורית ומרתקת.


קוראים לי ג'ו
יס 3, שבת, 20:09, 105 דקות

בסרט מ-1998, שעלילתו מתרחשת בגלזגו והוא מספר על אלכוהוליסט בגמילה (פיטר מאלן המצוין), מצליח קן לואץ' ליצור איזון טוב בין מרכיביה הז'אנריים השונים של העלילה ולשרטט דיוקן עשיר ואמין של מציאות חברתית ותרבותית שמתנדנדת על סף תהום. לואיז גודול טובה אף היא כעובדת שירותי הבריאות שהגיבור מנסה ליצור עמה קשר רומנטי.

מתוך "מאניבול"

50/50

הוט גולד, א', 22:00, 100 דקות

ג'וזף גורדון לוויט ("התחלה") וסת רוגן ("רווק בן ארבעים") מככבים בקומדיה של ג'ונתן לוין מ-2011. סיפורם של שני חברים טובים שחייהם משתנים כאשר הם נאלצים להתמודד עם הבשורה שאחד מהם חולה בסרטן. ויל רייזר כתב את התסריט על פי סיפורו האישי.


טראפיק
הוט דרמה, ראשון, 23:40, 147 דקות

סטיבן סודרברג ביים ב-2000 את הסרט שזכה בארבעה פרסי אוסקר. העלילה נפרשת על פני שלושה סיפורים מקבילים שבמרכזם שופט שנשלח על ידי הנשיא האמריקאי להילחם בבעיית הסמים במדינה אבל מתברר לו כי בתו שלו מכורה להם. בהשתתפות קתרין זטה ג'ונס, מייקל דאגלס ובניסיו דל טורו.

מאניבול
הוט גולד, שני, 14:30, 133 דקות

הסרט האמריקאי הטוב ביותר של 2011 עוסק בהבדל בין החלום האמריקאי לחזון האמריקאי של תקווה, ניצחון, הישרדות וגאולה. מנהלה של קבוצת אוקלנד אתלטיקס (בראד פיט בהופעתו הטובה ביותר עד כה), אחת הקבוצות החלשות והעניות ביותר באמריקה, שרשמה 11 הפסדים רצופים, מנסה לשקם את הקבוצה בדרך אלטרנטיבית שמציע לו כלכלן צעיר שלמד באוניברסיטת ייל (ג'ונה היל, מצוין אף הוא). את הסרט ביים בנט מילר ("טרומן קפוטה") ועל התסריט החכם חתומים סטיבן זייליאן וארון סורקין שמשתמש בתחבולות תסריטאיות דומות לאלה שבהן השתמש בסרטו של דייוויד פינצ'ר "הרשת החברתית". זוהי יצירה בעלת נפח נדיר בקולנוע האמריקאי העכשווי, המשלבת בצורה מרשימה בין מיתוסים אמריקאיים להתבוננות מפוכחת במציאות הקפיטליסטית האמריקאית. עם פיליפ סימור הופמן ורובין רייט.

כפרה
יס 1, שלישי, 16:55, 123 דקות

עלילת הסרט מ-2007 מתארת כיצד שקר שמספרת בריוני טאליס (סירשה רונאן), בתה בת ה-13 של משפחה בריטית מהמעמד הגבוה, הורס את חייו של זוג אוהבים: אחותה ססיליה (קירה נייטלי) ורובי טרנר (ג'יימס מקאווי), בנה של סוכנת הבית, שאב המשפחה מימן את לימודיו הגבוהים ולכאורה מיועד לו עתיד זוהר. העלילה נעה חמש שנים קדימה, אל תוך מלחמת העולם השנייה, ומתארת מה אירע לשלושת גיבורי הסרט בגלל אותו שקר (בחלק הזה של הסרט מגלמת רומולה גאראי את דמותה של בריוני; בחלקו האחרון של הסרט, המתרחש בהווה, מגלמת את דמותה ונסה רדגרייב. נדמה שהסרט נברא בצלמה של נייטלי. היא יפה מאוד, אלגנטית מאוד, אך יש בה משהו מרוחק.

מועדון ארוחת הבוקר
יס 2, שלישי, 17:06, 97 דקות

סרטו של ג'ון יוז מ-1985 מספר על חמישה תלמידי תיכון שבעקבות עונש שקיבלו נותרו מרותקים במשך סוף שבוע אחד בבית הספר. עם הזמן הם לומדים להכיר טוב יותר זה את זה. בהשתתפות מולי רינגולד, אלי שידי, אמיליו אסטבז, ג'אד נלסון ואנתוני מייקל הול.

המבוך של פאן
יס 3, רביעי, 10:49, 118 דקות

סרטו של גיירמו דל טורו מ-2006 הוא אגדה קודרת ודחוסה. במיטבו הוא מצליח להעניק לפנטסיה נפח של המופלא ולחשוף את הממד הקיומי של האימה שהופכת את הדמיון האנושי כמו את אמנות הקולנוע שמשרתת אותו, למוקד תמידי של סכנה ופיתוי הפועלים במציאות שבין חלום לסיוט. הסרט, שעלילתו מתרחשת בספרד ב-1944, אחרי מלחמת האזרחים, עוסק במאבק בין האור לחושך, בין חופש לדיכוי, במציאות שנשלטת על ידי המפלצת הנוראה מכולן: הפטריארכליות כפי שהיא באה לידי ביטוי במוסדות השלטון כמו בתא המשפחתי עצמו. בהשתתפות איוואנה באקרו, סרגי לופז ומאריבל ורדו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ