קשת תשלם לאסף אבידן 85 אלף שקל בשל שימוש בלתי מורשה בשירו

שיר פרי עטו של הזמר שובץ במארס 2011 בפרומו של “האח הגדול”, תוכנית שלטענתו הוא סולד ממנה ואינו מעוניין להיות מזוהה עמה

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

זכיינית ערוץ 2 קשת תשלם לזמר אסף אבידן פיצוי של 85 אלף שקלים בשל שימוש בלתי מורשה בשיר פרי עטו, ששובץ בפרומו לתוכנית "האח הגדול". כך החליט בית המשפט המחוזי בתל אביב, שהכריע בתחילת השבוע בתביעה שהגיש אבידן נגד הזכיינית בתחילת שנת 2011.

ראשית הפרשה ב-22 במארס 2011, אז שובץ אחד משיריו של אבידן כרקע לתשדיר של כחצי דקה. 15 שעות אחרי שעלה התשדיר שיגר אבידן מכתב להפקת התוכנית, באמצעות עורכי דינו, ולמחרת היום הוסר התשדיר. שיבוץ השיר, כך הסבירה הזכיינית, נבע מטעות.

בידי קשת הסכם כולל המכסה זכויות יוצרים המטופלות על ידי ארגון אקו"ם. אלא שבמקרה של אבידן הועברו לארגון הזכויות לניהול יצירתו אך לא הזכויות בתקליטים. בתביעה טען אבידן כי השימוש בשיר נעשה בתוכנית שהוא סולד ממנה ושלא היה מעוניין להיות מזוהה עמה, ובכל מקרה נפגעו זכויותיו ושלמות היצירה, שנערכה לצורכי התשדיר. קשת טענה מנגד לטעות בתום לב.

אסף אבידן. השופט קבע שמדובר "לכל היותר ברשלנות"צילום: חגי פריד

השופט עמירם בנימיני קבע כי לא מדובר בטעות בתום לב, אלא "לכל היותר ברשלנות". הוא ציין את פעולתה המהירה של הזכיינית, ומנגד את התרשמותו מעדותו של אבידן, "כי הוא באמת ובתמים נפגע מן השימוש בשירו". עוד ציין כי "אני מאמין לו שהוא לא היה מסכים לתת רשות לעשות שימוש בשיר במסגרת קדימון לתוכנית 'האח הגדול'".

לאחר דיון בשאלת הפיצוי קבע השופט כי קשת תשלם לאבידן 60 אלף שקלים בגין הפרת זכות יוצרים, ו- 25 אלף שקלים נוספים בשל "פגיעה מוסרית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ