נסטלבאום דורש לבטל התובענה, אבל היועמ"ש מגבה את נציבות שירות המדינה

טוען כי התובענה, המייחסת לו הטרדה מינית מילולית, נגועה בשיקולים זרים, ומערער על מהימנות עדותם של רותם אברוצקי ויגאל רביד. הנציבות: “דבריו מופרכים”

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1, משה נסטלבאום, דורש לבטל את התובענה שהגיש נגדו הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה, עו"ד אסף רוזנברג. נסטלבאום פנה הבוקר לבית הדין למשמעת בנציבות שירות המדינה, שבו נדונה התובענה נגדו, בטענה כי היא הוגשה ברשלנות ונגועה בשיקולים זרים.

כזכור, נגד נסטלבאום מתנהלת תובענה המייחסת לו הטרדה מינית מילולית. את התלונה הגיש איש ערוץ 1, יגאל רביד, והיא מתייחסת לאירוע שהתרחש לפני כשבע שנים. במהלך החקירה הוסיף העיתונאי רותם אברוצקי עדות התומכת בתלונתו. פרסום הדברים הביא לדרישה להדיח את נסטלבאום מתפקיד ניהולי, דרישה שהוועד המנהל ברשות השידור דחה. פניות בעניין הופנו לרשות ולשר הממונה עליה, גלעד ארדן.

בדרישתו לביטול התובענה, שהציג באמצעות בא כוחו עו"ד יוסי כהן, מעלה עתה נסטלבאום טענות שונות בנוגע להתנהלות הפנימית ברשות השידור וכן להתנהגות לכאורה של רוזנברג עצמו. כך, למשל, נטען כי טרם כינוסה של ועדת האיתור לבחירת מנהל הטלוויזיה, תפקיד שנסטלבאום מועמד לו בימים אלה, שלח רוזנברג מכתב ליו"ר הוועד המנהל של רשות השידור ובו הסביר כי ידיח את נסטלבאום. המכתב נשלח לכאורה עוד בטרם התבררה התלונה נגדו ולפני שהראיות וממצאי החקירה בעניין התקבלו.

משה נסטלבאוםצילום: דני שטרק

עוד טוען נסטלבאום, כי מבין 33 עדים שנחקרו במהלך הבדיקה אישרו את גרסת רביד רק שלושה - ואותם שלושה, כך לטענת נסטלבאום, הועברו על ידו מתפקידיהם. טענה נוספת נוגעת למהימנות עדותם של אברוצקי ורביד. באשר לרביד טען נסטלבאום כי "נהג להתלוצץ על נטייתו המינית באוזניו של נסטלבאום", ובאשר לאברוצקי הסביר כי מערכת היחסים ביניהם הניעה אותו להעיד נגדו.

יגאל רביד מסר בתגובה: "כל טענותיו של נסטלבאום נחקרו ונבדקו על ידי הגורמים המקצועיים ביותר בנציבות שירות המדינה, דבר מהן לא נמצא אמת. במקום להפיץ שקרים ולהתקיף רשות שיפוטית מוסמכת, הייתי שמח להתמודד עם הטענות בבית המשפט. הפרשה החלה כאשר נסטלבאום בעצמו התלונן עלי בנציבות שירות המדינה ואף הגיש תלונה נוספת. בסוף היום מצא את עצמו נאשם בהאשמות חמורות וכעת הוא מנסה להציל את עורו. ניפגש בבית המשפט".

תגובת נציבות שירות המדינה: "הדברים של נסטלבאום ועורך דינו מופרכים וחסרי טעם. מן הראוי היה שיתמודדו בהליך בבית הדין כמקובל, ולא בהכפשות חסרות שחר".

"לא מצאתי ממש בטענות אלה"

עם זאת, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, דוחה את טענותיו של נסטלבאום נגד רוזנברג. לדבריו, "לא מצאתי ממש בטענות אלה". כך למשל מגיב ליכט לטענותיו של נסטלבאום אודות המכתב ששלח רוזנברג (שנשלח לכאורה עוד טרם בירור התלונה ולפני שהראיות וממצאי החקירה בעניין התקבלו). ליכט מסביר כי "אין כל פגם בכך שאגף המשמעת הוא זה שפונה לוועד המנהל עם המלצה להשעות עובד".

עוד הוא אומר כי לא מצא ראיה לניסיון להסתיר את המידע שהועבר מאגף הממונה על המשמעת לוועד המנהל ברשות השידור ומסביר כי "האחריות על העברת המידע העובדתי נתונה בידי עורך השימוע". בסיום המכתב מתייחס ליכט ל"נימה צורמת שעלולה להתפרש כניסיון להטיל מורא", העולה ממכתבו של נסטלבאום. על כך הוא משיב לו כי "ישנה חשיבות גדולה לכך שעובד ציבור יוכל לבצע את עבודתו בצורה מקצועית ונקייה מבלי שיחוש נרדף באופן אישי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ