שרון גל: מחקתי את התמונות הרגישות שקיבלתי, וזה הכל‬

איש ערוץ 10 לשעבר דוחה את הטענות על התנהגות פסולה; הבוקר פורסם ב"ידיעות", שגל חשף והשפיל עובד אחר בערוץ ששלח לו תצלומים אינטימיים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

"בחיים שלי לא הטרדתי אף אחד מינית, וזו עובדה‬" - כך אומר איש ערוץ 10 לשעבר, שרון גל, בראיון ששודר הערב (שישי) בערוץ 2, על רקע הטענות שלפיהן התפטר מהערוץ בעקבות שערורייה מינית שבה הסתבך.‫

"‫התקופה לא תקופה קלה‬", סיפר גל, "‫אני חזק, כי אני בן אדם כזה, ואני חושב שצריך לפתור את זה בצורה עניינית‬". לפי "אולפן שישי", התלונה שהוגשה בעניינו לערוץ 10 התבססה על עדות שמיעה בלבד, של אדם שלא הוטרד בעצמו.

בראיון הודה גל שלא התנהג בצורה נורמטיבית לכל אורך הדרך: "אמרו עליי הרבה דברים, שלפעמים יש לי פתיל קצר, שאני קצת מופרע, כל מיני דברים מהסוג הזה, ויש בזה משהו, כן‬". עם זאת, על הטענות באתר "העין השביעית" שלפיהן הוא התנהג באופן מיני בעבודה, והיה "נוגעני", "מתלטף" ו"מפלרטט"‬, אמר: "אתה לא קורא תחקירים, אתה קורא קשקושים, אתה קורא רכילות שהיא לא נכונה. ‫תן לי שם אחד. שום דבר לא נכון, וזה הכי קל בעולם עכשיו להכות בי, הכי קל, אבל האמת חזקה מהכל‬".

על פי התחקיר ב"עין השביעית", הבדיקה בעניינו של גל עסקה בהתנהגותו לאורך השנים ולא באירוע ספציפי, וכללה תשאול של כמה עובדים. בכתבה סופר שגל שיתף את סובביו ב"הזיות אירוטיות", ולפי עובד אחד, "הוא יצר אווירה מינית רעילה שבה כל היום דיברו על סקס". עיתונאי סיפר גם על יחסי העבודה עמו: "הוא צעק עלי מלים כמו: אתה אפס, אתה כלום, אתה מטומטם. זה לא צעקות נורמליות של בוס עצבני, זה היה משהו מטורף וחולני, מאיים ומפחיד, שאתה יוצא רועד".

צפו בראיון עם שרון גל בערוץ 2

על השאלה "‫היו לך יחסי מין עם אנשים שאתה יכול לפטר‬ מתוך המערכת?", גל השיב בשלילה מוחלטת, והוסיף: "‫בחיים שלי לא הטרדתי אף אחד, אף אחת מינית. וזו עובדה‬". גל דחה בראיון גם את הטענות שהתוכנית שהגיש, לילה כלכלי, נהגה בצורה לא אתית: "‫זה המקום הכי נקי מבחינה אתית, בין הנקיים, אחד הנקיים בתקשורת הישראלית‬. ‫אני לא קיבלתי אגורה בחיי משום חברה מסחרית כדי לקדם שום דבר בתוכנית, בתוכנית הכל היה ענייני".

על התחקיר שפורסם היום ב"ידיעות אחרונות", שלפיו גל חשף התכתבות אינטימית באינטרנט עם כתב בכיר בערוץ, שכללה גם תצלומים בוטים, סיפר העיתונאי כי "‫יש אתר מסוים שבו יש שיחות בין אנשים שלא מכירים אחד את השני‬, ‫אתר היכרויות. ויום אחד אני מקבל שם הודעה, שואל מי זה ואני מקבל תמונת פנים‬, ‫ומדובר במישהו שאני מכיר. ‫אני עצרתי את הצ'ט הזה, עצרתי אותו מיד, ואחרי יום או יומיים שפגשתי אותו אמרתי לו תשמע אתה שלחת אלי... ובמצב העניינים שלך אני מניח שזה רגיש‬, ‫ואז הוא אמר לי 'אני מבקש שתמחק את זה', מחקתי את זה ובזה נגמר העניין‬".

בהתייחס לאותו מקרה, גורם בערוץ 10 סיפר לידיעות אחרונות שגל התחזה לאדם אחר באותה שיחה עם עמיתו, ולאחר מכן, כאמור, הציג לעובדים בדסק תיעוד של ההתכתבות. בדומה לתחקיר העין השביעית, גם בכתבה ב"ידיעות" צוטטו עובדים שסיפרו כי גל דיבר אליהם בצורה "בהמית וגסה".

כשנשאל גל בראיון לערוץ 2 האם אורח חייו אינו מנקר עיניים, השיב: "‫אסור לקנות מרצדס? למה? אני הולך להיות שר האוצר מחר? אני לא מתמודד לשום משרת שר, ואני אוהב לשתות מדי פעם ויסקי, ואני כן מעשן ונוסע במרצדס‬". כשנשאל "‫לאן אתה הולך מכאן?‬", ענה: "‫קודם כל אני רוצה לנקות את הכתם הנורא הזה‬".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ