דוברת רשות השידור מבקשת את הגנת מבקר המדינה

הדוברת, לינדה בר, מבקשת צו הגנה כחושפת שחיתות. לטענתה, יו”ר הרשות, אמיר גילת, מנסה לחבל במעמדה לאחר שסירבה לשתף פעולה עם מעשים בלתי תקינים שלו

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

דוברת רשות השידור, לינדה בר, מבקשת צו הגנה ממבקר המדינה, בעקבות יחסו של יו"ר רשות השידור אליה. במכתב שהעבירה למבקר המדינה, באמצעות באת כוחה, עו"ד אלמוגית אביטל, מתארת בר מסכת ארוכה של ניסיונות לחבל במעמדה ובתפקידה, שנעשו לאחר שסירבה כביכול לשתף פעולה עם מעשים בלתי תקינים של היו"ר, אמיר גילת.

הרקע המיידי לפנייה הוא ניסיונו של גילת לשנות את מערך הדוברות ולרוקנו הלכה למעשה מתוכן, בשעה שבר היתה טרודה באירועים ואסונות משפחתיים. מהלכים אלו נעשו כביכול בהסתר ומבלי שהיתה לה היכולת לערער עליהם, אולם מסכת האירועים שהיא מתארת החלה עוד קודם. לדבריה, זה כשנה שגילת מוציא את דיבתה, מרוקן את תפקידה מתוכן ומתעלם מזכויותיה כעובדת רשות השידור.

כך, למשל, בר טוענת כי גילת סיכל את בחירתה לממונה על מעמד האשה ברשות השידור וכי פעל לציירה כעובדת לא מקצועית, "כפי הנראה כדי להכשיר את סילוקה מתפקיד הדוברת". בר מפרטת כיצד העביר גילת מסמכויותיה לעוזריו ולמקורביו. הסיבה לכל אלו, לפי בר, נעוצה בשורה של מעשי שחיתות כביכול שבהם היה מעורב גילת ואותם חשפה, בהם ניסיונו לשדרג כרטיסי טיסה באמצעות קשריה עם דובר אל על, או בקשתו ממנה לקדם מאמרי דעה שלו ושל חבריו באתרי אינטרנט מובילים.

יו"ר רשות השידור, אמיר גילת. צילום: אוליבייה פיטוסי

המצב החמיר, לטענתה של בר, בעקבות מעורבותה בחשיפת התלונות נגד משה נסטלבאום, מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1, שנגדו מתנהלת בימים אלה תובענה בבית הדין למשמעת של נציבות שירות המדינה בגין הטרדה מינית מילולית של עובדים. בר נמנית עם עדי התביעה בפרשה. בעקבות היחס שספגה לכאורה, וכלל לטענתה גם איומים שהועברו באמצעות חברי הנהלת הרשות, התמוטטה בר נפשית.

ממשרד מבקר המדינה נמסר כי בר אכן “פנתה לנציבות תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה בבקשה לקבל צו הגנה כחושפת שחיתות. הנציבות בודקת כעת את בקשתה בהתאם לנוהל ולצורך זה כבר פנתה הנציבות ליו”ר רשות השידור לקבל את התייחסותו”. מרשות השידור לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ