פרקליטות המדינה לא תגן על רשות השידור בבג”ץ משה נסטלבאום

מחלקת הבג”צים בפרקליטות מביעה אי־אמון בעמדת הרשות ואינה מוכן להגן על מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1, שנגדו הוגשו תלונות על הטרדה מינית מילולית

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

פרקליטות המדינה לא תייצג את עמדת רשות השידור בבג"ץ משה נסטלבאום - כך הודיעה מנהלת מחלקת הבג"צים בפרקליטות ליו"ר הרשות, אמיר גילת. את ההחלטה מסרה הפרקליטות לגילת בימים האחרונים, ופירושה הבעת אי־אמון בעמדת הרשות, המגינה על נסטלבאום. יצוין כי פרקליטות המדינה קובעת את עמדתה בכל מקרה לגופו ואינה מאמצת באופן אוטומטי את עמדת נציבות המדינה. באופן מעשי, פירוש החלטת הפרקליטות הוא שהרשות תיאלץ לשכור עורך דין חיצוני להגנה על עמדתה.

את העתירה לבג"ץ הגישו בתחילת החודש אגודות העיתונאים בירושלים ובתל אביב. הוא הוגש נגד הרשות, נציבות שירות המדינה, שר התקשורת, היועץ המשפטי לממשלה ונסטלבאום עצמו. אגודות העיתונאים דורשות להדיח את נסטלבאום מיידית מתפקידו כמנהל חטיבת החדשות בערוץ 1, בעקבות תלונות על הטרדה מינית מילולית שהגישו נגדו העיתונאים ומגישי הערוץ, יגאל רביד ורותם אברוצקי. נגד נסטלבאום מתנהלת בימים אלו גם תובענה בבית הדין למשמעת של נציבות שירות המדינה, ובה האשמות על התנהגות שאינה הולמת ועוד. למרות זאת, הוא ממשיך לשאת בתפקידו הניהולי והוא אף מועמד מוביל לקידום לתפקיד מנהל הטלוויזיה.

מפרקליטות המדינה נמסר: "בשלב זה איננו מתכוונים להתבטא בנושא". מרשות השידור עדיין לא נמסרה תגובה.

משה נסטלבאוםצילום: דני שטרק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ