הפרקליטות תומכת בעתירה נגד רשות השידור ונסטלבאום

בתשובתה לבג”ץ מתייצבת הפרקליטות לימין אגודות העיתונאים, שדרשו להשעות את משה נסטלבאום מניהול חטיבת החדשות בערוץ 1 בגלל תובענה על הטרדה מינית מילולית

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

פרקליטות המדינה העבירה את תשובתה הרשמית לבג"ץ בעניין העתירה הדורשת להשעות את מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1, משה נסטלבאום. בתגובתה מתייצבת הפרקליטות לימין העותרים נגד רשות השידור ונסטלבאום ומסבירה: "המדינה סבורה כי יש מקום לקבל עתירה זאת, במובן שיש להורות על ביטול החלטת הוועד המנהל של רשות השידור". עוד מוסיפה המדינה ומנמקת: "המדובר בהחלטה החורגת באופן ניכר ממתחם הסבירות".

את העתירה הגישו אגודות העיתונאים בירושלים ובתל אביב נגד רשות השידור ונסטלבאום, בעקבות תובענה משמעתית נגד האחרון. התובענה, שנדונה בימים אלה בבית הדין המשמעתי של נציבות שירות המדינה, מתבררת בעקבות תלונה שהגיש יגאל רביד, עיתונאי רשות השידור, בגין מה שתיאר כ"הטרדה מינית מילולית על רקע נטייה מינית, התנכלות והתנהגות שאינה הולמת עובד רשות". בעקבות תלונתו נפתחה החקירה, שבה העידו, לדברי הפרקליטות, עשרות עובדים. במהלך החקירה התווספה גם תלונתו של רותם אברוצקי, עיתונאי נוסף ברשות השידור, אף היא על רקע הטרדה מינית מילולית על רקע נטייה מינית.

למרות החקירה, ואחר כך התובענה החליטה רשות השידור למנות את נסטלבאום לתפקידו הניהולי ולהותירו בתפקיד זה, ואף הסתמן כי הוא ימונה לתפקיד ניהולי בכיר יותר - מנהל הטלוויזיה. החלטה זו נותרה על כנה גם כאשר נציבות המדינה פנתה ליו"ר רשות השידור, אמיר גילת, בהמלצה להעביר את נסטלבאום מתפקיד ניהולי, עד לסיום התהליכים נגדו.

משה נסטלבאוםצילום: דני שטרק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ