ישראל בר און תובע מיליון וחצי שקל מ"כוכב נולד"

זאת בשל הנזקים הנפשיים שנגרמו לו כביכול במהלך השתתפותו בתוכנית ואחריה. טדי הפקות: "אוסף של אמירות שקריות ומופרכות"

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

זוכה העונה השישית של "כוכב נולד", ישראל בר און, תובע את חברת ההפקה של התוכנית, "טדי הפקות", את זכיינית ערוץ 2 קשת ואת הפסיכיאטר ד"ר אילן רבינוביץ. תביעת הענק של בר און, על סך מיליון וחצי שקלים, הוגשה היום - ופורסמה לראשונה בתוכניתו של גיא פינס - חמש שנים אחרי השתתפותו של בר און בתוכנית, בשל הנזקים הנפשיים שנגרמו לו כביכול במהלך השתתפותו בתוכנית ואחריה.

בר און טוען באמצעות באי כוחו, עו"ד רפאל בייפוס ואהרון שוורץ, כי במהלך התוכנית ואחריה ניהלו אותו הנתבעים "כבובה על חוט והובילו אותו למצבי קיצון אשר ערערו את מצבו הנפשי". עם הנזקים שנגרמו לו אז, טוען בר און, הוא מתמודד עד היום. בין היתר מתאר כתב התביעה כיצד פנה כביכול בר און למפיקה טמירה ירדני ותיאר בפניה את קשייו ומצוקתו הנפשית הגדולה בעקבות השתתפות בתכנית. לדבריו, ירדני פעלה "בחוסר תום לב ודרכים מניפולטיביות פסולות לחזק את ידיו (...) כשכל מה שעומד לנגד עיניה הנו סיפוק צרכי הרייטינג של התכנית". עוד טוען בר און כי מצבו הנפשי הוסיף והדרדר בין שלב חצי הגמר לגמר, כאשר אנשי התוכנית, ובמיוחד ירדני, מונעים ממנו לפרוש פעם אחר פעם בטענה כי על פי נתוני המסרונים הוא עומד לזכות בתכנית וחבל יהיה להפסיק את השתתפותו.

בהמשך, כך על פי כתב התביעה, מתואר כיצד הפנתה אותו ירדני לפסיכיאטר אילן רבינוביץ לקבלת טיפול, וזה, שכלל מתן כדורים פסיכיאטריים, הרע את מצבו וגרם לו לנזקים "ממוניים ונפשיים קשים" בהיותו "טיפול מיותר ולא מקצועי". לאחר שביקש להפסיק את הטיפול ואת התקשרותו עם קשת ועם טדי הפקות, הכפישו אותו שני הגופים "לרבות הפסקת מכירת אלבומו, סילוק שמו מאתרי הנתבעים כמי שבאים לומר ולהזהיר אחרים 'תעבוד אצלי או אצל אף אחד אחר'".

מקשת נמסר בתגובה: "איננו נוהגים להתייחס בתקשורת לנושאים משפטיים. רק נאמר כי אנו דוחים את טענותיו של ישראל בר און אך מאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך".

מטדי הפקות נמסר כי: "מדובר בתביעה שהיא אוסף של אמירות שקריות ומופרכות. האשמותיו של ישראל בר און לא רק שאינן נכונות, כי אם עומדות בסתירה ובניגוד מוחלט למציאות הדברים, והאמת תיחשף בבית המשפט. גם היום אנו מחבקים את ישראל ומאחלים לו שלוות נפש ובריאות, ופעילות אמנותית ענפה ומוצלחת".

מטעמו של ד"ר אילן רבינוביץ נמסר בתגובה כי: "ד״ר רבינוביץ' הוא מבכירי הפסיכיאטרים בישראל. הוא טיפל בישראל בר און במשך שנה שלמה על בסיס שבועי. הטיפול החל רק שנתיים לאחר גמר התכנית כוכב נולד. בניגוד לטענות חסרות השחר המופיעות בכתב התביעה, מר בר און הגיע לטיפול אצל ד"ר רבינוביץ' מרצונו החופשי וכל שלבי הטיפול, ללא יוצא מן הכלל, התקיימו תוך שיתוף פעולה מלא שלו.

מטעמים של סודיות רפואית לא יתייחס ד"ר רבינוביץ' למצבו של בר און. הוא יסתפק בכך שיציין כי הטיפול שעבר בר און במרפאתו שיפר את מצבו ללא הכר. למעשה ניתן לומר כי ד"ר רבינוביץ' הציל את חייו של בר און. מתוך דאגה למצבו ובאצילות נפש של ממש, אפשר ד"ר רבינוביץ' לבראון ללון לילה אחד בביתו, כדי שלא ישן ברחוב. הטענה כאילו מדובר בכליאת שווא, היא מופרכת ויש בה משום כפיות טובה של ממש. הראיה, שבמשך שנה שלמה לאחר מכן הקפיד בר און להגיע למרפאתו של ד"ר רבינוביץ' מדי שבוע ועל בסיס קבוע. האם יתכן שבראון היה מוסיף להופיע לטיפול קבוע ורצוף במרפאה, לאחר שבתחילת מערכת היחסים בין הצדדים הוא 'נכלא', כביכול, בביתו של ד"ר רבינוביץ'? מדובר בטענה מגוחכת. ד״ר רבינוביץ' לא שימש כפסיכיאטר של כוכב נולד. הוא אינו חבר של טמירה ירדני. הוא פגש בה פעם אחת בחייו, חודשיים לאחר שבר און התחיל טיפול אצלו. ד״ר רבינוביץ' מקפיד על סודיות רפואית ומעולם לא מסר מידע על איש ממטופליו בכלל ועל ישראל בר און בפרט. כל טענותיו של בראון בעניין זה הן עורבא פרח.

חוות הדעת שצורפה לכתב התביעה היא חסרת שחר ולוקה בחוסר מקצועיות בולט. היא ניתנה מבלי שעורך חוות הדעת עיין בתיקו הרפואי של בראון!! היום הגיש ד"ר רבינוביץ' תלונה לוועדת האתיקה של ההסתדרות הרפואית נגד הפסיכיאטר שערך את חוות הדעת. תלונה הוגשה נגדו גם לאיגוד הפסיכיאטרים. מצער לגלות כי מצוקתו הנפשית של בר און מנוצלת על ידי גורמים אינטרסנטים לצרכי פרסום ובצע כסף. למר בר און עצמו מאחל ד"ר רבינוביץ' רק בריאות ואושר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ