היוצרים הדוקומנטרים: רשות השידור מתנקמת בנו

הרשות ביטלה פרזנטציה לסדרה חדשה. לטענתה, אין לכך קשר לפרסום דו"ח הפקות הרשות

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

רשות השידור ביטלה במפתיע פרזנטציה של הצעות לסדרה על תולדות ארץ ישראל, שהוגדרה כסדרה שתהיה ספינת הדגל שלה. יו"ר פורום היוצרים הדוקומנטרים, אורי רוזנווקס, טוען כי "זו נקמנות של רשות השידור".

לפני כשנה פירסמה רשות השידור קול קורא ליוצרים ולחברות הפקה להגשת הצעות לסדרה על תולדות ארץ ישראל. הסדרה ובה 15 פרקים אמורה להיות גרסה עכשווית ל"עמוד האש" מבחינת היקפה וחשיבותה. יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, הגדיר אותה כ"ספינת הדגל".

כמה חברות הפקה הגישו את הצעותיהן ומהן נבחרו שמונה, והצגתן נועדה להתקיים כבר לפני כמה שבועות. הפרזנטציה ההיא נדחתה ומועד חדש נקבע ליום שני הקרוב. אלא שלפני זמן קצר, במפתיע, התבשרו המתמודדים כי הפרזנטציה נדחית שנית. הסיבה לכך לא נמסרה ולעת עתה לא נקבע מועד חדש.

אורי רוזנווקסצילום: דניאל בר און

עניין זה, טוענים היוצרים, מלמד על מניעים נסתרים. לטענתם, פרסום דו”ח הפקות הרשות הבוקר ב”דה מרקר” הוא שהניע את הביטול, המונע מנקמנות. בדו”ח, שהוגש כחלק מעתירה לבג"ץ שמנהלים היוצרים נגד הרשות, מובאים נתונים המלמדים על תקצוב עודף לחברות הפקה המקורבות לרשות וכן לתוכניות שהרייטינג שהשיגו מזערי ולכאורה אינו מצדיק את ההשקעה. "בכל קבוצה שמתמודדת (לסדרה) חברים מפיקים ובמאים, אנשי אקדמיה, שמפנים מזמנם לבוא לפרזנטציה”, אומר רוזנווקס. "הרשות דחתה אותה שוב אחרי סחבת ארוכה. זו נקמנות ביוצרים".

חיזוק מסוים לטענות פורום היוצרים הדוקומנטרים אפשר למצוא במכתב בירור בהול ששיגר יו"ר הרשות לפני זמן קצר למנכ"לה, יוני בן מנחם, האחראי לביטול הפרזנטציה. במכתבו תוהה גילת על סיבת הביטול. "אבקש לדעת מדוע בוטלה הישיבה ובאופן הגורם לכאורה נזק לרשות השידור", תהה גילת. "זה המקום להזכיר שמליאת רשות השידור, בישיבתה הראשונה, החליטה על הפקת הסדרה שבה היא רואה חשיבות עליונה. גם ועדת התוכן חזרה והדגישה את החשיבות הרבה שהיא מייחסת לסדרה, לרבות בישיבתה האחרונה, שבה שוב הדגישה במפורש כי יש להוציאה לפועל לאלתר".

מרשות השידור נמסר: "אין שום קשר לפרסום הכתבה ב’דה מרקר’. מדובר בספינים שקריים של גורמים אינטרסנטיים".

תגובת מנכ"ל רשות השידור טרם התקבלה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ