מבקר המדינה מחייב את רשות השידור להחזיר את יגאל רביד לכל תפקידיו

המבקר הוציא צו הגנה מחייב בעקבות פנייתו של השדרן, שטען כי משרתו קוצצה בשל התלונה שהגיש נגד ראש חטיבת החדשות, משה נסטלבאום, על הטרדה מינית מילולית

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף חיים שפירא, הכריז על שדרן רשות השידור יגאל רביד "חושף שחיתויות". המבקר הוציא צו הגנה מיוחד המאלץ את רשות השידור להשיב את רביד לכל תפקידיו, בטלוויזיה וברדיו.

צו ההגנה הוצא לבקשת רביד, לאחר שסבל לטענתו מהתנכלויות חוזרות מצד מנהלו ברשות השידור, ראש חטיבת החדשות בערוץ 1, משה נסטלבאום. רביד התלונן נגד נסטלבאום על הטרדות מיניות מילוליות על רקע נטייתו המינית, ובעקבות תלונתו ניהלה נציבות שירות המדינה חקירה וכיום מתנהלת נגדו תובענה בבית הדין של הנציבות. מסיבה זו, טען רביד בבקשתו למבקר, החל נסטלבאום להתנכל לו, לקצץ בהיקף משרתו עד כדי הפסקת שיבוצו כמגיש בכיר.

במכתב שהעביר המבקר ליו"ר רשות השידור, אמיר גילת, הוא כתב:  "נראה כי התלונה מצביעה על קשר סיבתי לכאורי, מתקבל על הדעת, בין תלונות המתלונן לנציבות שירות המדינה, ובין הקטנת היקף עבודתו".

לפיכך, הוסיף המבקר, "הריני מצווה בזה כי רשות השידור לא תפגע בתפקידיו, במעמדו, בסמכויותיו ובזכויותיו של המתלונן ובכלל זה תשוב ותשבצו כמגיש בכיר".

צו זה תקף לתפקידיו של רביד בטלוויזיה וברדיו, והרשות נדרשת להעביר את תגובתה בעניין למבקר עד 11 באוגוסט, אז יתקיים דיון בין הצדדים.

מרשות השידור נמסר: "מבקרת הפנים של רשות השידור נתבקשה על ידי יו"ר ועדת הביקורת, עוד לפני פניית מבקר המדינה, לבדוק את היקף העסקתו של מר יגאל רביד, והנושא יידון בימים הקרובים לצורך קבלת החלטה בנדון. מיותר לציין שרשות השידור תכבד כל צו של מבקר המדינה ותפעל בהתאם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ