משרד התיירות השווייצי מבקר גזענות שהופגנה בציריך כלפי אופרה וינפרי

המשרד מתייחס לסירובה של מוכרת בבוטיק יוקרה בעיר להראות לכוכבת תיק יקר, בטענה שאין ביכולתה לקנות אותו

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

משרד התיירות השווייצי זועם על היחס הגזעני שהופגן במדינה זו כלפי אושיית הטלוויזיה האמריקאית אופרה וינפרי. האירוע שאליו התייחסו בכירים במשרד היה סירובה של חנות בציריך למכור תיק לכוכבת הטלוויזיה, שהגיעה לשווייץ בחודש שעבר לרגל חתונתה של טינה טרנר. "אנחנו רותחים, החנות נהגה לגמרי שלא כשורה. אנחנו מצטערים מאוד שזה קרה לאופרה", היה נוסח הציוץ שיצא ממשרד התיירות. דוברת המשרד אמרה לעיתון "בליק" כי על בעלי החנות להתנצל, וכי התקרית פגעה בתדמיתה של שווייץ, אך היתה חד פעמית ולא תפגע בפופולריות של המדינה בקרב תיירים.

וינפרי עצמה הגדירה את היחס אליה "גזעני". בתוכנית הבידור של סי־בי־אס היא סיפרה כי עוזרת בבוטיק יוקרתי, ששמו "Trois Pommes”, סירבה להראות לה תיק יד עשוי מ"עור לטאה או תנין" שאותו ביקשה לראות. המוכרת, סיפרה וינפרי, אמרה לה כי התיק יהיה יקר מדי בעבורה והציעה להראות לה אחרים. מנחת תוכניות האירוח, שהיא אחת הנשים העשירות בעולם, בעלת תאגיד הקרוי על שמה והון הנאמד בכ-2.5 מיליארד דולר, יצאה בעקבות זאת מהחנות. היא הוסיפה כי כמעט שלא חוותה גזענות, כנראה בשל פרסומה.

מרקוס יואינג, העומד בראש ועד חנויות היוקרה של אזור בנהוף שטראסה, אמר כי התנהגותה של המוכרת היתה "לגמרי לא מקובלת". ואילו בעלת החנות, טרודי גץ, נכחה אף היא בחתונה של טרנר והתנצלה בדרכה על התנהגות המוכרת. לדבריה, היתה "אי הבנה בינה ובין אופרה... אין לנו מערכת המזהה פנים", אמרה גץ לעיתון בהתייחסה לסירוב להראות לווינפרי את התיק, שמחירו 35 אלף דולר והוא מוצג לפיכך בארון נעול לצורכי ביטחון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ