בסרטו החדש: הווכחן האגדי לארי דייוויד מפסיד מיליארד

בסרט “מחק היסטוריה” שיוקרן הלילה ביס3 במקביל לשידורו בארה”ב, מככב לצד דייוויד גם ג’ון האם (“מד מן”)

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

הוא אולי עוטה זקן ארוך ומסתתר מאחורי רעמת שיער, אבל מי עוד אם לא לארי דייוויד יתעקש להתווכח במקום הלא נכון, בזמן הלא נכון, עם האדם הלא נכון, על המהות של התנצלות - האם חשיבותה בכנותה או סתם באמירתה. ב"מחק היסטוריה", סרט הטלוויזיה של HBO, שאותו כתב ביחד עם אלק ברג, דייוויד מנדל וג'ף שפר (בבימויו של גרג מוטולה, "סופרבד"), קולו המובהק של יוצר אגדי זה, נשמע היטב.

בסרט, המשודר הערב ביס 3 בסמוך לשידור בארצות הברית, דייוויד הוא בכיר בחברה לייצור מכוניות חשמליות, קטנות וצבעוניות, ששמן "האווארד", כשמו של בנו של הבעלים של החברה (ג'ון האם, "מד מן"). זמן קצר לפני שהמכונית נהפכת להצלחה גלובלית, שהופכת את בעלי החברה למיליארדר, נייתן (דייוויד) מסתכסך עם הבוס ומחליט לעזוב. הוא נהפך לבדיחה עולמית – האיש שהפסיד הון עתק בגלל החלטה טיפשית. כדי לברוח מכל תשומת הלב השלילית הזאת, הוא מגלח את זקנו, שיערו בין כה נושר, הוא מרכיב משקפיים (חוזר להיראות כמו לארי דייוויד הטוב והמוכר), ונוטש את סן חוזה שבחוף המערבי לטובת מרתה'ס ויניארד, אזור כפרי ויוקרתי בחוף המזרחי של ארה”ב, שם הוא חי בזהות חדשה. מקווה למחוק את ההיסטוריה שלו, כפי ששם הסרט מסגיר.

לארי דייוויד (מימין) וג'ון האם מתוך "מחק היסטוריה". המבנה הלוזריצילום: John P. Johnson

הסרט מתקדם במבנה הלוזרי המוכר של "תרגיע", כאשר בכל רגע – לטובת המעריצים - מפציעים להם שחקנים מוכרים אחרים, לעתים מ"תרגיע" עצמה (ג'י־בי סמובל, למשל), ולפעמים סתם מהוליווד - קייט הדסון ("איך להיפטר מבחור בעשרה ימים"), מייקל קיטון ("ביטלג'וס"), איימי ריאן ("הסמויה", "המשרד"), דני מקברייד ("על הפנים"), ביל היידר ("סאטרדיי נייט לייב"), והרשימה עוד ארוכה. יש בו המון הומור עצמי, במיוחד לעומת ג'ון האם, כליל השלמות.

הסרט מהנה באופן כללי, אף שיש בו מרכיב שנועד ליודעי ח”ן – לא רק השחקנים המוכרים, אלא גם אחת מעלילותיו, שמזכירה מאוד אירוע מחייו של יוצר "סיינפלד". לארי (שבסרט קוראים לו בשם הדומה רולי) התגרש מאשתו לאחר שהיא ניהלה רומן עם קבלן צעיר ויפה מלארי, שעבד על האחוזה שלהם במרתה'ס ויניארד. נדמה שאלה ייהנו קצת יותר.

"מחק היסטוריה". יס 3, 22:00

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ