בעקבות דגמי: דרישה לגבש נוהל לבחירת משתתפי ריאליטי

זאת בעקבות השתתפותו של דוד דגמי, עבריין מין מורשע, בתוכנית הריאליטי "הכפר" בערוץ 10

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

דרישה מהרשות השנייה לגבש נוהל לבחירה במשתתפי תוכניות ריאליטי. הדרישה, שהעבירה ח"כ מיכל רוזין (מרצ) ליו"ר הרשות השנייה, אלי אבישר, באה על רקע השתתפותו של דוד דגמי בתוכנית הריאליטי "הכפר", שתשודר הערב בערוץ 10. דגמי הוא עבריין מורשע, בין היתר בעבירות מין, שבהיותו בן 19 הורשע בקיום יחסי מין אסורים עם בת 13. בעקבות פרסום הדברים התלוננו אזרחים ואנשי ציבור בפני ערוץ 10 על הבחירה בדגמי. ח"כ רוזין מבקשת מהרשות השנייה לגבש נוהל מיוחד שימנע הישנות מקרים כאלו.

"יש להבחין בין שילובם (של עבריינים משוקמים) בחברה לבין שילובם בתוכניות ריאליטי, שמטרתן להפוך את משתתפיהן לכוכבי טלוויזיה וגיבורי תרבות", כתבה רוזין. בעקבות זאת היא דורשת מהרשות השנייה, הגוף המפקח על ערוץ 10, "לדרוש מהפקת התוכנית לפרסם התנצלות בפתח שידור התוכנית" וכאמור: "לגבש בהקדם נוהל ברור שיוחל על הערוצים, הזכייניות וחברות ההפקה, ובו יפורטו הסעיפים שהפקות תוכניות ריאליטי מחויבות לברר לפני ליהוק מתמודדים (...) מן הראוי שהרשות השנייה תקבע שעבריין מין מורשע, למשל, לא יוכל לעבור את המבדקים הללו".

מתוך "הכפר". דוד דגמי משמאל. יחסי מין אסורים עם בת 13צילום: הדס פרץ

מהרשות השנייה נמסר בתגובה כי בעקבות המקרה הרשות תבחן גיבוש כללים בנוגע להשתתפות מתמודדים בתוכניות ריאליטי בהקשרים פליליים. כמו כן הרשות תעקוב אחר שידור התוכנית “הכפר” ותבחן את המסרים שיעלו ממנה בהקשר הזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ