מבזק חצות של ערוץ 2 יוחלף במהדורת חדשות מקוצרת

מהלך זה עשוי לחבל בהישגיה של רצועת שידורי הלילה של ערוץ 10

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

חדשות ערוץ 2 ישדרו מהדורת חדשות מקוצרת, של חצי שעה, במקום מבזק חצות. את המהדורה המקוצרת, שתעלה למסך בקרוב, יגישו לסירוגין דוריה למפל וליאור פרידמן.

השינוי אושר מוקדם יותר היום, במסגרת דיון בלוחות השידורים המתוכננים של הערוצים 2 ו-10 בתחילת 2014. המהדורה המקוצרת, שתשודר במתכונת יומית, תכלול פרק חדשות חוץ רחב יותר מזה המשודר כיום במבזק. היא אושרה בנימוק כי צופים רבים אינם מספיקים לצפות במהדורה המרכזית ואילו המבזק אינו עונה על צורכי העדכון.

אפשר שזה מהלך נוסף שמטרתו לחבל בהישגיה של רצועת שידורי הלילה של ערוץ 10, הרושמת נתוני רייטינג יומיים יפים. במקרים מסוימים עולים נתוני הלילה של המתחרה מערוץ 10 על אלו של זכייניות ערוץ 2, רשת וקשת. מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 2 היא קטר רייטינג מוכר, ומניבה, כמעט בכל יום, רייטינג הגבוה מ-20 נקודות.

בישיבתה של ועדת השידורים של הרשות אושרו גם לוחות השידורים המתוכננים של זכיינית ערוץ 2 רשת, של הטלוויזיה החינוכית ושל ערוץ 10 למחצית הראשונה של 2014, בכפוף לשינויים מסוימים. כך, למשל, נדרשה רשת לפרט כיצד תעמוד במכסת התוכניות המועדפות העוסקות בפריפריה וכיצד בכוונתה לעמוד במחויבויות להשקעה בסרטי קולנוע מקוריים. גם "ישראל 10", זכיינית ערוץ 10, נדרשה להעביר למועצה פירוט על עמידתה המתוכננת בסעיף הקולנוע.

אשר לתוכן לוח השידורים, זה ייאלץ להכיל את מחויבויות התוכן שנדחו בשנה שעברה, בעקבות שינוי חקיקה, ולהגדיל את הסוגה העילית ב-27 אחוזים על חשבון ריאליטי. לדברי יו"ר הוועדה, יעקב שחם, בלוח המתוכנן ינצל ערוץ 10 רק מחצית מזמן שידורי הריאליטי שנקבע בחוק. הזכיינית רשת מנצלת 70 אחוז מזמן המסך המותר לשידורי ריאליטי. הדיון בלוח השידורים של הזכיינית קשת נקבע לעוד שבועיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ