לינדה בר לא תקבל צו הגנה

דוברת רשות השידור ביקשה להכריז עליה כחושפת שחיתות לאחר מסכת התנכלויות שעברה לדבריה מידי יו"ר הרשות, אמיר גילת

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מבקר המדינה החליט שלא להעניק צו הגנה לדוברת רשות השידור, לינדה בר. בחודש יוני האחרון פנתה בר למבקר בדרישה להכריז עליה כחושפת שחיתות לאחר מסכת התנכלויות שעברה לדבריה מידי יו"ר הרשות, אמיר גילת. הכרזה כזו והענקת צו הגנה, אמורות היו להגן עליה מפני הדחה מתפקידה. בר טענה כי גילת מתכוון להפריט את דוברות רשות השידור, וכי בכוונתו לפרסם שלושה מכרזים למשרדי יחסי ציבור חיצוניים. המשרדים, טענה בר, יוכפפו לו ולא לה. עוד טענה בר כי לאחר שהתריעה בעניין, החל להתנכל לה יותר, וכך גם לאחר שהתברר כי היא עדה מטעם התביעה בתובענה נגד מנהל חטיבת החדשות, משה נסטלבאום, המתנהלת בנציבות שירות המדינה. ההתנכלויות באו לידי ביטוי, לגרסתה, למשל בסיכול בחירתה לתפקיד הממונה על מניעת הטרדות מיניות ברשות השידור.

כאמור, מבקר המדינה לא מצא סימוכין וראיות להתנכלויות על בסיס חשיפת שחיתות. "אין תשתית עובדתית המצביעה על התנכלות למתלוננת מצד היו"ר עקב חשיפת מעשה שחיתות", נכתב בהחלטה.

בר מסרה בתגובה: "למדנו מכלי התקשורת הבוקר על עמדת נציב קבילות הציבור. העמדה אליה הגיע הנציב למרבה הצער, היא תוצאה מוזרה ומקפחת שאינה עושה עמי צדק. עורכת הדין אלמוגית אביטל ואני למדות את עמדת המבקרובהתאם לכך ננקוט בהליכים ככל שיהיה בזה צורך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ