שרת התרבות והספורט הביעה תמיכה במאבק היוצרים נגד הרשות השנייה

בעקבות התפרצות היוצרים לישיבה ברשות השנייה, שבה נדונו הקלות לזכייניות ערוץ 2 ו-10, כתבה השרה בדף פייסבוק שלה כי היא מצטרפת לדרישות היוצרים

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, פירסמה בדף פייסבוק שלה הודעה ארוכה המתייחסת להתפרצות היוצרים לישיבת טלוויזיה ברשות השנייה, שבה נדונו הקלות לזכייניות ערוץ 2 ו-10. "הרשות השנייה, שאמורה להיות שומר הסף של ילדינו ושל התרבות הישראלית, מועלת בתפקידה", כתבה השרה לבנת.

לבנת התייחסה בהודעתה לתוכניות הריאליטי הנפוצות בטלוויזיה המסחרית ולמאבק היוצרים. שלשום התפרצו כ-50 מהם, לבושים בשקיות אשפה, לישיבת ועדת הטלוויזיה. הם הביעו את התנגדותם לכוונה להפחית את סכום התמיכה של הזכייניות בקולנוע ישראלי, וכן לאפשר להן להפיק את עיקר ההפקות כהפקות פנימיות (להבדיל ממצב שבו הן נדרשות להפקיד את מרבית ההפקות בידי חברות הפקה חיצוניות ועצמאיות).

"היוצרים, ששמעו על כוונת הוועדה להפחית עוד יותר את חובות התוכן של הזכייניות בנוגע ליצירה המקורית, התפרצו לתוך הישיבה והביעו את מחאתם", כתבה לבנת. "אני רוצה להצטרף היום ליוצרים ולקרוא לחברי הרשות השנייה לשקול זאת בשנית. אסור לתת לזה יד, כי זה יוביל לאסון תרבותי".

לבנת. "אסון תרבותי"צילום: אוליבייה פיטוסי

אורי רוזנווקס, יו"ר פורום היוצרים הדוקומנטריים, מסר בתגובה: "דבריה החשובים של השרה לבנת מאששים את טענתם של איגודי היוצרים, שמדובר במועצה רופסת ובמנכ"ל חסר ניסיון בתחום התקשורת, שמשמש כשופר של הזכיינים ובעלי ההון שמאחוריהם. אנו משוכנעים ששר התקשורת יידע להחליפם באנשי מקצוע, עם מינוי מועצה חדשה".

תגובת הרשות השנייה: "שרת התרבות והספורט התפרצה לדלת פתוחה. הרשות כבר החלה לטפל בחודשים האחרונים בנחרצות בעודף הריאליטי והדבר בא לידי ביטוי בלוחות השידורים של ערוצים 2 ו 10 לשנת 2014 בהם יש ירידה ניכרת של בין כ- 30% ל50% בתוכניות הריאליטי לעומת קיץ 2013. כמו כן הרשות שוקדת בחודשים האחרונים על מדיניות חדשה להגדרת תוכניות סוגה עילית, שבאה לידי ביטוי בכך שהתוכנית 'מעושרות' לא הוכרה כתוכנית תעודה כבר בעונה ששודרה. צר לנו שהשרה לבנת ניזונה מידיעות בלתי מבוססות על עבודת הרשות השנייה ולא מצאה לנכון לבדוק עימנו את הדברים בטרם פירסומם בפייסבוק שלה. אנחנו מצרים גם על כך שהשרה לא מצאה לנכון להביע הסתייגות מההתנהלות האלימה של מחאת היוצרים השבוע שכללה גם גניבה של חומרים מסווגים ורגישים של הרשות השנייה מתוך חדר הישיבות. מעשה שהינו בגדר עבירה פלילית. נשמח להיפגש עם השרה ולהציג בפניה את העבודה שנעשתה ברשות בחודשים האחרונים על מנת שבעתיד תוכל להביע את עמדותיה באופן אחראי, מקצועי וראוי לאחר שבדקה הדברים לעומקם". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ