2013-1947 |

מת הקומיקאי והשחקן ספי ריבלין

ריבלין, בן 66 במותו, נאבק במשך שנים במחלת הסרטן. ארונו יוצב מחר בבוקר בתיאטרון הבימה. "הוא הצחיק דורות והחזיק בדעות לאומיות מוצקות", ספד נתניהו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הקומיקאי והשחקן ספי ריבלין מת הערב (שלישי) בגיל 66 בהוספיס שבבית החולים שיבא בתל השומר, לאחר מאבק של כמה שנים במחלת הסרטן. 

מבית החולים נמסר כי "ריבלין אושפז בהוספיס לפני כשבועיים והוקף באהבה על ידי בני משפחתו, חבריו הקרובים ואנשי הצוות הרפואי. בשעות האחרונות שהו לצדו רעייתו וילדיו". עוד נמסר כי "המשפחה מבקשת להודות לאלפי הישראלים שתמכו, עודדו והעניקו לספי כוחות מחודשים ואהבה אין קץ לאורך כל התקופה. יהי זכרו ברוך".

ארונו של ריבלין יוצב מחר (רביעי) מהשעה 10:00 בבוקר באולם מסקין שבתיאטרון הלאומי הבימה בתל אביב. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער עמוק על מותו של ריבלין. "יחד עם רבים בעם אני דואב את הליכתו של ידידי ורעי ספי ריבלין", אמר, "הוא היה אמן אהוד שהצחיק בהומור השנון שלו דורות של ישראלים, בעל דעות לאומיות מוצקות ואף פעם לא התכופף מול רוחות האופנה".

נתניהו הוסיף כי ריבלין היה פתוח לשיח ולידידות עם בעלי דעות אחרות שכיבדו והעריכו אותו. "ספי היה אדם ערכי, עקרוני, משכיל, חריף וטוב לב. הוא נאבק במחלתו בגבורה במשך שנים ארוכות, מתוך רוח של אופטימיות ותקווה שתמיד אפיינה אותו. הוא יחסר לי ולעם ישראל עד מאוד", סיכם. 

צילום: ארכיון התיאטרון הלאומי הבימה

ריבלין, מהקומיקאים הבולטים בישראל, זכה ב-2002 בפרס "מסך הזהב" על מפעל חיים. הוא גדל במשפחה רוויזיוניסטית בראשון לציון, העיר שבה חי כל חייו, ולמד משחק בבית צבי. בתחילת דרכו שיחק בתיאטרון הרפרטוארי. ב-1974 השתתף בהצגה "משרתם של שני אדונים" וב"ערוגות החשק" בתיאטרון בימות לצד טוביה צפיר ורבקה מיכאלי. תפנית קלה קיבלה קריירת המשחק שלו ב-1976 כשהשתתף במחזמר "מסעות בנימין השלישי" מאת נעמי שמר.

אחר כך פרש מהתיאטרון לטובת מופעי קומדיה, שלהם הוא חב את עיקר פרסומו. ב-1990, במופע "אשתי ברירת קנס", היו אלה ריבלין ואלי יצפאן שגרמו לקהל לשאוג מצחוק‏. ב"זיכרונות מפפריקה" ב-1997, מופע יחיד, שיתף פעולה עם התיאטרון העממי א. דשא (פשנל) ויוכלמן-אשר הפקות‏. בין לבין הנחה פסטיגלים ושיחק בעוד מחזמר: "שלגיה". ב-2007 חזר לשחק בתיאטרון בהצגה "כלוב העליזים" לצדו של ישראל פוליאקוב. ב-2010 הופיע בהצגה "גיבורים" בהבימה לצד יוסי פולק ואהרן אלמוג.

ריבלין היה פעיל פוליטי נלהב של הליכוד. במערכת הבחירות של 1984 כיכב בתשדירי המפלגה. ב-2008 התמודד בפריימריס לרשימת הליכוד לכנסת ה-18, אך לא זכה במקום ריאלי. כמו כן התמודד ברשימה למועצת העיר ראשון לציון.

את הקריירה הטלוויזיונית שלו החל ריבלין בתוכנית הסאטירה "ניקוי ראש". אחר כך השתלב בטלוויזיה הלימודית בתוכנית "רגע עם דודלי". היא שודרה עד 1981 ואז קיבלה הדמות שגילם, "פיסטוק", תוכנית משלה - "הבית של פיסטוק". הוא גם הופיע בפינה קבועה ב"זהו זה" ובתוכנית הילדים "הופה היי" ששודרה בסוף שנות ה- 80. באותה תקופה ובתחילת שנות ה-90 גילם דמות נוספת שנחקקה בזיכרון, "יוסף", בתוכנית "מוצ"ש" שהגיש אבי אתגר. כמו כן השתתף בתוכנית הילדים "ציפי בלי הפסקה", לצדה של חברתו הקרובה, ציפי שביט. תפקיד בולט נוסף עשה בסדרה "איצ'ה", עיבוד מקומי ל"הכל נשאר במשפחה" (בדמות ארצ'י בנקר הישראלי) וכן כיכב בסדרה "ספי", שהיתה מעין עיבוד ל"מיסטר בין" הבריטית. בעשור האחרון ריבלין הנחה את תוכנית האירוח "בא רגוע" בערוץ 1, השתתף מדי פעם בתוכנית "הרצועה" בערוץ ביפ והופיע בסדרה "אלביס" (העונה השנייה של "אסתי המכוערת").

12 מתוך 12 |
ספי ריבלין וזאב רווח באירוע היובל לבית צבי ב-2011צילום: ניר קידר
1 מתוך 12 |
ספי ריבלין וציפי מור בתוכנית "רגע עם דודלי"צילום: הטלוויזיה החינוכית
2 מתוך 12 |
ספי ריבלין בהצגה "מלכוד 22" בתיאטרון החאן ב-1975צילום: ארכיון תיאטרון החאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ