יו"ר מועצת הרשות השנייה: "אלוף העברית" היא לא סרט תיעודי

בתשובה למכתב שהפנו אליו ארגוני היוצרים בעניין, השיב יו"ר המועצה אילן אבישר כי: "ההכרה בתוכנית כסרט תעודה היא טעות ובכוונתי לתקן את זה"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הרשות השנייה יוצאת נגד עצמה. יו"ר מועצת הרשות, ד"ר אילן אבישר, מתכוון מנכ"ל הרשות, שי באב"ד, בעניין ההכרה בתוכנית כבסרט תיעודי. בתשובה למכתב שהפנו אליו ארגוני היוצרים בעניין, השיב אבישר כי: "ההכרה בתוכנית 'אלוף העברית' כסרט תעודה היא טעות ובכוונתי לתקן את זה".

בשבוע שעבר נודע כי מנכ"ל הרשות החליט לקבל את בקשת זכיינית ערוץ 2 קשת ולהכיר בתכנית "אלוף העברית" כבסרט תיעודי. התוכנית, ששודרה בשנת 2012, עוקבת אחרי חידון עברית לילדים ומתעדת את ההכנות של כמה ממשתתפיו, משפחותיהם ומוריהם. בתחילה ביקשה קשת להכיר בה כבתוכנית תיעודית - וגם בקשתה זו אושרה, אבל בהמשך ביקשה לתקן את ההכרה, לצורך עמידה במכסות הפקת הז'אנרים השונים. מרכיבים מסוימים בתוכנית מתאימים להגדרה שנקבעה בחוק, אבל מהותית היא אינה סרט תיעודי.

ברשות הסבירו את ההחלטה ברצון לעודד את הזכייניות להפיק תכנים "ערכיים" שאינם ריאליטי. אבל, כצפוי, עוררה ההחלטה סערה בקרב ארגוני היוצרים וגם בקרב מועצת הרשות השנייה. 

מתוך "אלוף העברית"צילום: שי שרף

מהרשות השנייה מסרו כי "סיווג של תוכנית בודדת אינו בסמכותה של המועצה. הנושא העקרוני של סיווג סרטי תעודה יעלה לדיון בוועדת הטלוויזיה ולאחר הדיון תיבחן ההחלטה לסיווג בודד של תוכנית שוב ל ידי ההנהלה. חשוב לציין כי מאחר וקשת עמדה במכסת סרטי התעודה בשנת 2012 בכל מקרה, גם ללא הכרה באלוף העברית אין להחלטה השלכות כלשהן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ