תוכנית של ירון לונדון, מוני מושונוב וגורי אלפי בלוח שידורים חדש של החינוכית

עם תחילת לוח השידורים, ב-15 בחודש, גם המותג 23 שליווה את החינוכית בשנים האחרונות

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

כל תוכני החינוכית יהיו זמינים בדף התחנה באתר יוטיוב עוד טרם שידורם. בנוסף, תתמקד התחנה בתכנים ישראלים מקוריים בתחום הידע והלימוד, שאותם יובילו ירון לונדון, מוני מושונוב, גורי אלפי וחתן פרס נובל פרופ' דן שכטמן.

את הפרטים חשפה התחנה הבוקר, באירוע לקראת לוח השידורים החדש שיעלה ב-15 בחודש. כחלק מהשינויים בתחנה ייעלם גם המותג 23, שליווה את החינוכית בשנים האחרונות, בשל הזמינות הרבה לתכניה בכל פלטפורמה שידורית.

מנכ"ל התחנה, אלדד קובלנץ, הסביר כי "מדוע להכריח את הצופים לראות תכנית רק ביום ובשעה מסוימים ורק במסך אחד? המעבר ליוטיוב מאפשר צפייה פשוטה גם בסמארטפון ובטאבלט. אנו מאמינים שהשידור הציבורי שייך לציבור ועלינו לדאוג שהוא יוכל לצרוך אותו ללא חסמים גיאוגרפיים, דמוגרפיים וסוציו אקונומיים".

במסגרת התכנים החדשים, המאופיינים, כך נראה, בגישה גבוהת מצח מהרגיל, תעלה למשל התוכנית "מה זה מוזה", שבה יארח ירון לונדון ילדים ואמן ישראלי למפגש משותף. מוני מושונוב יגלם אישיות היסטורית חשובה בתוכנית "שרגא בישגדא", וכך יכיר לילדים דמויות כארכימדס וליאונרדו דה וינצ'י, רעיונות ומהפכות. "תראו אותי" היא תוכנית נוספת, שמגיש אברי גלעד ובה נפגשים ילדים עם מבוגר מצליח שהיה חריג בילדותו. עוד יחזרו למסך "קישקשתא", הפעם כמגיש רצף ובהמשך השנה ישובצו תוכניות נוספות, למשל תכנית המדע של פרופ' שכטמן.

שידורי הילדים של התחנה יחלו בחמש בבוקר ויסתיימו בשמונה בערב, אז ייפתח לוח השידורים למבוגרים שיכלול תוכנית חדשה, על ארוחות מפורסמות ואירועים היסטוריים, שיגיש גיל חובב, תוכנית אירוח ורשת של רוני קובן, עונה נוספת ל"חדר 101" ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ