תא הכתבים הזרים פירסם את סדרות הטלוויזיה המועמדות לפרס גלובוס הזהב

הסדרה המובילה היא "חיי עם ליברצ'ה", עם ארבע מועמדויות, וכך גם "בית הקלפים". בולטת בהיעדרה הסדרה "הולמלנד", על פי "חטופים" הישראלית

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

בשנים האחרונות, גם השנה נמנות עם המועמדות לפרסי גלובוס הזהב הרבה סדרות חדשות. על פי רשימת המועמדויות שבחר תא הכתבים הזרים, ואשר התפרסמה היום בהוליווד, "חיי עם ליברצ'ה" מובילה עם ארבע מועמדויות, וכך גם "בית הקלפים"; "המאסטרס של סקס", "ריי דונובן" ו"קצה האגם" מועמדות כל אחת לשני פרסים, "כתום הוא השחור החדש" לפרס אחד וכך גם "משפחה בהפרעה".

"ברוקלין תשע־תשע", קומדיה שעלתה לשידור בעונת הסתיו 2013, מועמדת לפרס הקומדיה הטובה בטלוויזיה, והשחקן אנדי סמברג מועמד לפרס השחקן הטוב בקומדיה. מייקל ג'י פוקס מועמד לפרס על הקומדיה החדשה על חייו שעלתה השנה ברשת אן־בי־סי; ג'יימס ספיידר מועמד לפרס השחקן הטוב על תפקידו בדרמה החדשה "הרשימה השחורה".

"בית הקלפים", ארבע מועמדויותצילום: אי–פי

עוד מועמדויות בולטות הן של "שובר שורות", לשלושה פרסים, "האשה הטובה", גם היא לשלושה פרסים, "בנות" (שניים) ו"משפחה מודרנית" (רק שניים).

נפקדת מהרשימה "הומלנד". זו נפקדות בולטת ומשמעותית לסדרה שזכתה לאהדה רבה בתא הכתבים הזרים; לפני שנתיים היה תא הכתבים הראשון שהכיר בה והעניק לה שלוש מועמדויות משמעותיות ואף שני פרסים: פרס הדרמה הטובה ופרס השחקנית הטובה לקלייר דיינס. בשנה שעברה היתה הדרמה הזאת של ערוץ שואוטיים - המבוססת על הסדרה הישראלית "חטופים" ויוצרה של זו אף נמנה גם עם יוצריה - מועמדת לארבעה פרסים וזכתה בשלושה: פרס הדרמה ופרס השחקנית, וגם פרס השחקן הטוב לדמיאן לואיס המגלם את ברודי.

עוד דרמה הנעדרת לגמרי מרשימת המועמדות שהתפרסמה היום בהוליווד היא "אימפריית הפשע" של ערוץ HBO.

המועמדות לפרס סדרת הדרמה הטובה הן "שובר שורות", "אחוזת דאונטון", "האשה הטובה", "בית הקלפים", "הסקס של מאסטרס".

המועמדות לפרס הקומדיה הטובה, מלבד "ברוקלין תשע־תשע", הן "המפץ הגדול", "בנות", "משפחה מודרנית", "מחלקת גנים ונוף".

"הרשימה השחורה". מועמדות לג'יימס ספיידר צילום: YES

המועמדות לפרס המיני סדרה או סרט טלוויזיה: "אימה אמריקאית", "חיי עם ליברצ'ה", "קצה האגם", "המלכה הלבנה", "Dancing on the Edge".

המועמדות לפרס השחקנית הטובה בדרמה הן ג'וליאנה מרגוליס על "האשה הטובה", טטיאנה מסלאני על "Orphan Black", קרי ושינגטון על "סקנדל"; רובין רייט על "בית הקלפים".

מתוך "האשה הטובה"צילום: David Giesbrecht/CBS

המועמדים לפרס השחקן הטוב בדרמה הם בריאן קרנסטון על "שובר שורות"; ליב שרייבר על "ריי דונובן"; מייקל שין על "הסקס של מאסטרס"; קווין ספייסי על "בית הקלפים"; ג'יימס ספיידר על "הרשימה השחורה".

המועמדות לפרס השחקנית הטובה בקומדיה הן זואי דשאנל על "הבחורה החדשה"; לינה דנהאם על "בנות"; אידי פלקו על "האחות ג'קי"; ג'וליה לואי דרייפוס על "ויפ"; איימי פולר על "מחלקת גנים ונוף".

"ריי דונובן". מועמדת לשני פרסיםצילום: Suzanne Tenner/SHOWTIME

המועמדים לפרס השחקן הטוב בקומדיה הם ג'ייסון בייטמן על "משפחה בהפרעה"; דון צ'ידל על "בית השקרים"; מייקל ג'י פוקס על "המופע של מייקל ג'י פוקס"; ג'ים פארסונס על "המפץ הגדול", וכאמור אנדי סמברג על "ברוקלין תשע־תשע".

המועמדות לפרס השחקנית במיני סדרה הן הלנה בונהם קארטר על "בורטון וטיילור"; רבקה פרגוסון מ"המלכה הלבנה"; ג'סיקה לאנג על "אימה אמריקאית"; הלן מירן - "פיל ספקטור"; אליזבת מוס - "קצה האגם".

המועמדים לפרס השחקן במיני סדרה הם מאט דיימון - "חיי עם ליברצ'ה"; מייקל דגלאס - "חיי עם ליברצ'ה"; צ'יווטל אג'יפור, "Dancing on the Edge"; אידריס אלבה על "לותר" ואל פצ'ינו על "פיל ספקטור".

הטקס, בהנחייתן של טינה פיי ואיימי פולר, ישודר בישראל בערוצי יס בשידור חי בלילה שבין ראשון, 12 בינואר, לשני, 13 בינואר, בשעה 3:00. שידור מתורגם ישודר למחרת, בשני, בערוץ יס דרמה ב-21:15.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ