איפה משקיעים מיליון יורו לשעה בהפקת טלוויזיה

הנתונים על תעשיית הטלוויזיה הצרפתית התסיסו את המפיקים הישראלים בכנס משותף

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

המפיק חיים שריר אמר היום בכנס "הקשר הצרפתי" שמתקיים במלון דן אכדיה בהרצליה: "השוק שלנו הוא העולם. עתידנו דומה לכדורגל הישראלי המחורבן. כל מי שטוב בורח לחו"ל. הגופים המשדרים מעדיפים ריאליטי, וכשהם סוף סוף משדרים דרמות, הם לוקחים את הזכויות לעצמם".

בכנס הבינלאומי השביעי של איגוד המפיקים לקולנוע וטלוויזיה בישראל התארחו מפיקים ונציגי גופי שידור צרפתים.

בהרצאה בתחילת הכנס (שיימשך גם מחר) - "להיות חלק מתמונה גדולה – תעשיית הטלוויזיה הצרפתית" - סיפר גיום בלנשו מ-CNC בין היתר על התקציבים שמוענקים לשעת הפקה של סדרת טלוויזיה בארצו. הסכום, שנע סביב מיליון יורו לשעה, עורר תסיסה בקרב המפיקים הישראלים בקהל. בהמשך היום דובר על התקציב הזה שוב ושוב.

עוד בכנס הציגו יוצרים ישראלים פרויקטים שלהם, בתקווה שהמפיקים הצרפתים יסכימו לממן אותם. בין הפרויקטים שהוצעו היה "מבואסים", סדרה על הנעשה באוטובוס עם דבל'ה נבון ושי אביבי. סופר גם על שיתוף פעולה שהניב פרי עם מפיקים צרפתים - הפרויקט "ירושלים" של מוש דנון, שישודר במקביל בשלוש המדינות שמעורבות בו: צרפת, גרמניה וישראל. "האתגר שלנו הוא שלא יעשו ל'ירושלים' עיבוד אמריקאי. שיגיע לקהל אוניברסלי כמות שהוא", אמר המפיק הצרפתי סמואל קמינקה. על הטלוויזיה הצרפתית אמר קמינקה שהיא "ממציאה את עצמה מחדש". עוד הוצג בכנס קדימון של הסדרה הצרפתית המצליחה "Rebound", שגם זכתה בפרס אמי בינלאומי.

זו הפעם הראשונה שהוצגו בכנס איגוד המפיקים פרויקטים להפקה משותפת בפני קבוצת אורחים מבכירי תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בצרפת. מחר יתקיימו בו עוד מושבים, שיעסקו באתגר הכלכלי והיצירתי בעבודה משותפת על פורמטים מתוסרטים ופיצוח הקוד הבינלאומי של פורמטים לא מתוסרטים. הפתרון של ערוץ קאנאל פלוס, המשקיע כספים רבים בהפקות, כך נאמר בכנס, הוא עולמי אבל גם פרטי - "עשו הפקה אוניברסלית אבל דברו צרפתית בבקשה".

בין המשתתפים בכנס מוש דנון שעובד בימים אלו על הסדרה "ירושלים"; דוד אקרמן תסריטאי הסדרה; אבי ארמוזה, שמפתח פורמטים ישראליים ישירות לחו"ל ועוסק בייצוג פורמטים לחו"ל (ביניהם "בני ערובה" לבריטניה וצרפת); אלון ארניה, שעיבד את "בני ערובה" לטלוויזיה האמריקאית; טמירה ירדני שתדבר על יצוא בינלאומי של "הכוכב הבא"; ליסה שילוח-עוזרד שתדבר על פיתוח והפצת "לעוף על המיליון" ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ