הסדר טיעון בפרשת מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1 משה נסטלבאום

נסטלבאום יינזף, יושעה למשך שלושה חודשים מתפקידו ותנוכה לו משכורת משכרו אך אין מניעה שיוכל להתמודד על תפקידי ניהול ברשות

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

הסדר טיעון בפרשת מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1 משה נסטלבאום. בכתב התביעה המתוקן מואשם נסטלבאום בהתנהגות שאינה הולמת עובד ציבור, כאשר דיבר באופן מבזה אל עובדים הומוסקסואלים. נסטלבאום יינזף, יושעה למשך שלושה חודשים מתפקידו ותנוכה לו משכורת אחת משכרו. אך אין מניע שבהמשך יוכל להתמודד על תפקידי ניהול ברשות השידור.

מהקובלנה המתוקנת שהוגשה על ידי נציבות שירות המדינה נמחקו הסעיפים הנוגעים להטרדה מינית, או הטרדה מילולית. נסטלבאום הודה בהתנהגות שאינה הולמת את תפקידו של עובד מדינה, ובהתנהגות העלולה לפגוע בתדמיתו או בשמו של שירות המדינה. נכתב כי הוא התבטא באופן בלתי הולם ובלתי ראוי כלפי עובדי הרשות רותם אברוצקי ויגאל רביד. בנוסף, הוא אמר לרביד "לידך אני צריך ללבוש תחתוני פח" ולאברוצקי אמר "אני אפתח לך מטרייה בתחת".

פרקליטיו של נסטלבאום, עו"ד אלי זוהר ורועי בלכר, ממשרד גולדפרב זליגמן, הובילו את הסדר הטיעון שבעקבותיו נסטלבאום לא ישמש מנהל חטיבת החדשות במשך שלושה חודשים, אך יימצא לו תפקיד בכיר אחר בתחום התוכן בחטיבת החדשות בטלוויזיה. בכתב התובענה המקורי יוחסו לנסטלבאום עבירות של הטרדה מינית מילולית.

משה נסטלבאוםצילום: ששון תירם

נסטלבאום מסר בתגובה: "מדובר בתלונות סרק שנועדו למנוע את כניסתי לתפקיד מנהל הטלוויזיה, לאחר שנמצאתי כמועמד המתאים ביותר על ידי ועדת האיתור של רשות השידור". לדבריו, רביד בחר לבוא עמו חשבון לאחר שמונה שנים כשהוא החליט להעביר אותו מתפקידו כמגיש מהדורת מוצאי שבת.

רביד מסר בתגובה: "הוא הודה בהאשמות, חתם על עסקת טיעון, הועבר מתפקידו וחטף קנס כספי עם נזיפה חמורה לתיק האישי. בימים הקרובים ייבחר מנהל חדש לטלוויזיה שיוביל אותה לדרך חדשה. ולא פחות חשוב. התקדים נוצר. מנהלים ברדיו ובטלוויזיה שיתנהגו בדרך לא ראויה לעובדים ילכו גם הם הביתה. אנחנו לא שלמים עם העסקה, אבל עשינו צעד חשוב להצלת השידור הציבורי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ