אילן דה פריס מונה למנהל ערוץ 1

כמה מחברי מליאת רשות השידור מתכוונים לערער על המינוי

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

אילן דה פריס התמנה לתפקיד מנהל ערוץ 1. ועדת האיתור לתפקיד, בראשות יו"ר רשות השידור אמיר גילת, החליטה על כך היום פה אחד.

דה פריס, בן 61, היה סמנכ"ל התוכן של רשת, זכיינית ערוץ 2, ובעבר שימש מנכ"ל סינמטק ירושלים ומנהל אגף התוכן בטלעד. הוא ממייסדי ומקימי בית הספר סם שפיגל לקולנוע. הוא אמור להיכנס לתפקידו מיד.

ועדת האיתור לתפקיד, שכללה את עו"ד יוסי דרמר (נציג מליאת רשות השידור), ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר (נציגת הציבור) וצלילה רוז (נציגת אגודת העיתונאים), מצאה כי דה פריס הוא המועמד המתאים ביותר לנהל את הטלוויזיה הישראלית.

אילן דה פריסצילום: דודו בכר

המינוי אינו סופי, מאחר שיש מי שבכוונתם לערער עליו. עשרה חברי מליאה, בהם חמישה חברי הוועד הפועל, מתכננים לערער בטענה כי לא שותפו בוועדת האיתור.

המינוי בא לאחר שגילת החליט שלא לקבל החלטה של ועדת איתור מוקדמת להמליץ על משה נסטלבאום לתפקיד.

גילת מסר בתגובה: "אני מאחל לאילן הצלחה רבה בתפקיד החדש. מצפה לו תקופה של אתגרים רבים, אך הוועדה התרשמה כי הניסיון העשיר שהוא מביא עמו יסייעו ל להתמודד עמם בהצלחה. משימתו העיקרית היא עיצוב לוח שידורים חדש וניהול הערוץ הראשון, על כל המורכבויות הרבות הגלומות בכך.

"בחירתו של דה פריס היא היסטוריה, שכן זו הפעם שנבחר מועמד מבחוץ לנהל את הטלוויזיה בהליך פומבי שקוף. זו הבעת אמון במליאת רשות השידור.

"דה פריס, המגיע מעולם התוכן עם ניסיון בטלוויזיה מסחרית, יתרום רבות לשינוי פניו של הערוץ הראשון ולמשיכת צופים וקהלים חדשים-ישנים לצפות בו".

אילן דה פריס אמר כי הוא "שמח מאוד שבחרו בי. אני רואה בתפקיד הזה אתגר גדול מאוד ומקווה שייסגר באופן כזה שהעבודה תהיה יעילה ויצירתית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ