בית הדין לעבודה קיבל את עמדתה של דוברת רשות השידור

בית הדין קיבל את עמדתה של לינדה בר שלפיה לא נפל פגם בעבודתו של יראון רופין בבירור תלונתה נגד אמיר גילת

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
רותה קופפר

בית הדין לעבודה קיבל הבוקר (חמישי) את עמדתה של דוברת רשות השידור לינדה בר ובירור תלונתה נגד ד"ר אמיר גילת יימשך על ידי יראון רופין.

בית הדין קיבל את עמדתה של בר שלפיה לא נפל פגם בעבודתו של רופין בבירור תלונתה על כך שהד"ר אמיר גילת מתנהג בצורה פוגענית מבחינה מינית ומגדרית כלפי עובדות בכירות הכפופות למרותו.

בית הדין הורה על המשך הבירור על ידי רופין עם שופטת בדימוס של בית הדין לעבודה בתל אביב, דינה אפרתי.

לינדה ברצילום: דוד וינוקור

רשות השידור אישרה את טענת בר שלפיה גילת סירב לשתף פעולה עם מברר שמונה מטעמה של הרשות. השופטת העבירה ביקורת על ההתנהלות המשפטית של הרשות שהגיעה לדיון עם שתי עמדות סותרות באשר לזהות הבודק.

דוברת רשות השידור לינדה בר הגישה ביום שלישי תביעה לבית הדין לעבודה נגד נגד מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, וסמנכ"ל משאבי האנוש ברשות, יראון רופין, על שאינם מטפלים בסכסוך בינה לבין יו"ר הרשות אמיר גילת. הסכסוך קשור לטענות של בר כי הוטרדה על ידי גילת על רקע מגדרי, ולדבריה גילת "מתעמר בנשים לעיני כל".

בכתב התביעה, שהוגש שלשום באמצעות עורכת הדין אלמוגית אביטל, מסופר כי לפני כשמונה חודשים הגישה בר תלונה נגד היו"ר גילת ובה פירטה כיצד הוא מתנהג אליה ואל נשים נוספות ברשות - כמו מנהלת השיווק, היועצת המשפטית לרשות השידור ומנהלת לשכת מוסדות הרשות. בתלונה נטען כי היו"ר מתעמר בשיטתיות רק בנשים בתפקידים אלה ומעולם לא ניכר מצדו יחס דומה לגברים בתפקידים דומים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ